پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16273171 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9054110
کد خبر : 432009 تاریخ ثبت : 1400/9/4 14:14 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ اجتماع آب در چهارمحال و بختیاری

اقشار مختلف مردم استان چهارمحال و بختیاری برای سومین روز متوالی در مخالفت با طرح‌های غلط انتقال آب بین حوزه‌ای در استان چهارمحال و بختیاری به صورت مسالمت آمیز تجمع کردند.

خلیج فارس:مردم چهارمحال و بختیاری با اجتماع در میدان امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون خواستار رسیدگی به مسئله تونل بهشت آباد و گلاب و برقراری عدالت در تخصیص آب شدند. چهارمحال و بختیاری در گذشته ۱۱ درصد از آب کشور را تأمین می‌کرد، اما طی ۱۵ سال اخیر به دلیل تغییر اقلیم و بارش‌ها دچار خشکسالی شدید شده است.

سال گذشته چهارمحال و بختیاری به عنوان دومین استان که دچار خشکسالی خشن شده است معرفی شد.

طرح انتقال آب بن- بروجن که در دهه گذشته آغاز شده است و آب شرب نیمی از مردم چهارمحال را تأمین می‌کند به دلیل عدم اعتبار و کارشکنی‌ها تکمیل نشده است.

قابل ذکر است مردم در این اجتماع با سر دادن شعار‌هایی خواستار اجرای عدالت در تخصیص‌های آب و عدم اجرای طرح‌های فاقد ارزیابی‌های زیست محیطی انتقال آب بهشت آباد و گلاب شدند. چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

هم‌اکنون ۹۶.۱ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری درگیر خشکسالی است و این موضوع بر کاهش حجم ذخایر آب زیرزمینی این استان به شدت تأثیر گذاشته است.

خبر فوری