پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16272208 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9053141
کد خبر : 431996 تاریخ ثبت : 1400/9/4 13:48 نظرات تایید شده : 0

هشدار هواشناسی درباره مواج شدن خلیج فارس

خلیج فارس: هواشناسی بوشهر با اشاره به مواج بودن دریا به ویژه از شنبه تا دوشنبه از دریانوردان به ویژه دارندگان شناورهای کوچک و صیادی خواست به دریا نروند.

به گزارش خلیج فارس، اداره کل هواشناسی استان بوشهر اعلام کرد: از شنبه (۶ آذر) سرعت وزش باد‌های شمالی روی دریا افزایش خواهد یافت و به سبب وزش باد شدید شمال غربی، به تناوب سواحل و فراساحل استان تا دوشنبه (۸ آذر) مواج خواهد بود.

بر اساس این گزارش، پیش بینی می‌شود در این مدت، سرعت باد گاهی به بیش از ۴۵ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از ۲ متر برسد.

هواشناسی بوشهر از دریانوردان خواست در این مدت از تردد‌های دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی خودداری کنند.

طبق این گزارش، امروز و فردا نیز به سبب وزش باد‌های شمال غربی بر روی دریا، سواحل و فراساحل به‌ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان مواج خواهد بود.

همچنین عصر جمعه تا صبح شنبه در برخی نقاط نیمه شمالی استان با افزایش ابر، احتمال وقوع بارش پراکنده و گاهی رعدوبرق دور از انتظار نیست.

آسمان استان تا فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی شده است.

جهت وزش باد نیز بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی ۱۴ تا ۴۲ کیلومتر درساعت خواهد بود.

ارتفاع موج دریا هم ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ و امروز گاهی ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۶:۳۱، مد اول ساعت ۱۳:۵۶، جزر دوم ساعت ۱۴:۵۸ و مد دوم ساعت ۲۳:۰۱ خواهد بود.

کلمات کلیدی خبر : هواشناسی
خبر فوری