پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16640305 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9425296
کد خبر : 431934 تاریخ ثبت : 1400/9/4 08:14 نظرات تایید شده : 0

محققان: ساعت‌‌های مختلف شبانه‌روز بر نتایج تست کرونا تاثیرگذار است

تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد، گرفتن تست کرونا در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز می‌تواند در نتایج مثبت و منفی آن تاثیرگذار باشد.

خلیج فارس: تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد، گرفتن تست کرونا در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز می‌تواند در نتایج مثبت و منفی آن تاثیرگذار باشد.

به گزارش خلیج فارس؛ بر اساس تحقیقی که نتایج آن در مجله تخصصی بیولوژیکی Journal of Biological rhythms منتشر شد، تست پی‌سی‌آر در ساعت‌های مختلف روز برای یک فرد می‌تواند نتایج مختلفی داشته باشد.

محققان با تحلیل داده‌های گرفته شده از بیش از ۸۶ هزار آزمایش انجام شده در ۱۳۰ آزمایشگاه مختلف، بین ماه‌های مارس تا اوت ۲۰۲۰، به این نتایج دست پیدا کردند.

در تحلیل داده‌های به دست آمده مشخص شده بیشترین تعداد از نتایج مثبت و صحیح از بیمارانی گرفته شد که در ساعت ۲ بعدازظهر آزمایش خود را انجام داده‌اند. این موضوع به این معنی است که ویروس در این ساعت بیشترین فعالیت خود را داشته و به تعبیری دیگر ریزناقل‌های بیماری بالاترین فعالیت خود را برای انتشار در خون و مخاط در طول روز دارند.

داده‌های این تحقیق همچنین نشان داد، انجام تست کرونا در ساعات شب می‌تواند بیشترین نتایج مثبت اشتباه را در پی داشته باشد و احتمال اینکه افراد سالمی که در این ساعات تست کرونا می‌دهند با نتیجه مثبت روبه‌رو شوند بیشتر است.

با توجه به داده‌های موجود محققان توصیه کردند تست کرونا در ساعت‌های ظهر از افراد گرفته شود، چرا که این امر می‌تواند احتمال دستیابی به نتایج دقیق‌تر را بیشتر کند.

منبع: اعتمادآنلاین

کلمات کلیدی خبر : تست کرونا شبانه‌روز ساعت
خبر فوری