پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16642821 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9427865
کد خبر : 431867 تاریخ ثبت : 1400/9/3 17:31 نظرات تایید شده : 0

ادعا‌ی تند وزیر خارجه بحرین علیه ایران

وزیر امور خارجه بحرین گفت: رسیدن ایران به موقعیت دست یافتن به تسلیحات هسته ای، رخ دادی فاجعه بار نه فقط برای منطقه، بلکه برای جهان خواهد بود.

خلیج فارس:وزیر امور خارجه بحرین در گفت و گویی ادعا‌هایی را درباره اهداف برنامه هسته‌ای ایران و نقش ایران در منطقه مطرح کرد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا، عبداللطیف بن رشید الزیانی در گفت و گویی اختصاصی با این شبکه با مطرح کردن ادعای وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران گفت: رسیدن ایران به موقعیت دست یافتن به تسلیحات هسته ای، رخ دادی فاجعه بار نه فقط برای منطقه، بلکه برای جهان خواهد بود.

از وزیر خارجه بحرین پرسیده شد موضع او درباره برخی گزارش‌ها چیست که می‌گویند رژیم صهیونیستی در حال آماده شدن برای مداخله‌ای نظامی به جهت ممانعت از عبور ایران از مرحله آستانه هسته‌ای است. او بدون اظهار نظر به خصوصی درباره سیاست اسراییل، با اشاره‌ی آشکاری به اقدامات دیپلماتیک بین المللی به عنوان گزینه‌ای مطلوب‌تر از اقدام یک جانبه نظامی، تاکید کرد حل کردن مسئله تهدید هسته‌ای ایران «به طور جامع» امکان پذیر است.

ادعا‌های وزیر امور خارجه بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران در حالی مطرح می‌شود که طبق فتوای مقام معظم رهبری، تولید، نگه داری و به کارگیری تسلیحات هسته‌ای حرام است.

مقامات کشورمان نیز بر این اساس تاکید کرده اند، تسلیحات هسته‌ای در برنامه دفاعی ایران جایی ندارد و برنامه هسته‌ای ایران صرفا اهداف صلح آمیز را دنبال می‌کند.

کلمات کلیدی خبر : بحرین ایران
خبر فوری