پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16640480 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9425472
کد خبر : 431839 تاریخ ثبت : 1400/9/3 14:39 نظرات تایید شده : 0

حمایت جواد خیابانی از محمدحسین میثاقی و آیتم جنجالی

جواد خیابانی برخلاف بسیاری دیگر که از آیتم جنجالی برنامه فوتبال برتر انتقاد کردند به حمایت از محمدحسین میثاقی پرداخت.

خلیج فارس: هنوز زمان زیادی از آیتم جنجالی که محمد حسین میثاقی در برنامه فوتبال برتر، دوشنبه شب، پخش کرد نمی‌گذرد. این آیتم مربوط به پخش تصاویر تعدادی از تماشاگران بازی استقلال – نساجی بود که روی سکوی ورزشگاه مشغول کشیدن سیگار بودند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو، دیدار استقلال با نساجی بعد از قریب به ۲۱ ماه با حضور ۵ هزار تماشاگر برگزار شد که در نوع خودش اتفاق خوبی بود، ولی آیتمی که برنامه محمد حسین میثاقی برای این تماشاگران در نظر گرفته بود با واکنش‌های منفی زیادی روبرو شد. در این آیتم جنجالی بدون اینکه تصویر این عده از تماشاگران شطرنجی باشد یا از زاویه‌ای پخش شود که صورت آن‌ها چندان مشخص نباشد، تماشاگران سیگار به دست در قاب تلویزیون به نمایش گذاشته شدند.

همین رفتار از سوی عده زیادی از کاربران فضای مجازی نقض حریم شخصی افراد تلقی شد و حسابی به این برنامه و در راس آن محمدحسین میثاقی به عنوان مجری فوتبال برتر تاختند. البته که محمد نوری‌فر، معاون ارتباطات باشگاه استقلال هم با نوشتن متنی در این زمینه به تلویزیون کنایه تندی زد: "متأسفانه در برنامه فوتبال برتر مورخ دوشنبه اول آذر آیتمی درباره مصرف دخانیات در روز مسابقه استقلال با نساجی مازندران پخش شد که مصداق هتک حرمت و حیثیت اشخاص تلقی می‌شود. نکته‌ای که بیش از هر چیز تلخ و ناراحت‌کننده به نظر آمد، تصویربرداری پنهانی از چند هوادار نوجوان و جوان تیم استقلال در حال استعمال دخانیات بود که می‌تواند عواقب نگران کننده و پیش‌بینی ناپذیری برای این افراد به همراه داشته باشد.

بی‌تردید مصرف دخانیات در محیط ورزشگاه‌ها پسندیده نیست و باید با فرهنگ‌سازی نسبت به اصلاح روند اقدام نمود، اما شیوه پرداختن برنامه فوتبال برتر به موضوع به نحوی که مسأله را مختص به یک باشگاه می‌کند، علاوه بر اینکه به حیثیت اشخاص ضربه می‌زند، شیوه‌ای غیرسازنده در مواجهه با مسأله است که حیثیت و حرمت افراد را نادیده می‌گیرد. حداقل انتظار از برنامه مذکور جبران این خطا و اصلاح این روند است.

این رویکرد برنامه فوتبال برتر در حالیست که فراموش نمی‌کنیم، دو سال قبل کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل سیگار کشیدن عوامل صدا و سیما در راهرو‌های ورزشگاه آزادی؛ فدراسیون فوتبال را به مبلغ ۳۰۰۰ دلار جریمه کرد. "

این اتفاق کار را به جایی رساند که محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت روحانی، در کانال تلگرامی و شخصی خود نسب به پخش این آیتم جبهه گرفت و نوشت: فقط برنامه‌ی «فوتبال برتر» می‌تونست از روز زیبایِ حضور تماشاگران و بازگشتِ بی‌نهایت هیجان به ورزشگاه آزادی و فوتبال ایران، تصاویر حداکثر ۱۰ نفر از ۵۰۰۰ تماشاگر حاضر در ورزشگاه رو که دارن سیگار می‌کشن رو بگیره و با آهنگ پس زمینه‌ی مستند شوک پخش کنه. قبول باشه فوتبال برتری‌ها! خدا قوت.

حالا با وجود انتقادات زیادی که از این برنامه و محمد حسین میثاقی شده، جواد خیابانی، گزارشگر و مجری تلویزیون با نوشتن پیامی خطاب به محمدحسین میثاقی از او حمایت کرده و شجاعت این مجری را ستوده است. خیابانی از پخش تصاویر چهره این تماشاگران هم حمایت کرده است.

پیام جواد خیابانی برای محمدحسین میثاقی را در زیر می‌بینید.

حمایت جواد خیابانی از محمدحسین میثاقی و آیتم جنجالی

کلمات کلیدی خبر : جواد خیابانی میثاقی
خبر فوری