پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16273498 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9054436
کد خبر : 431822 تاریخ ثبت : 1400/9/3 12:32 نظرات تایید شده : 0

خاطرات تلخ و شیرین پرسپولیسی‌ها از منصوریان

هفته‌ی ششم رقابت‌های لیگ برتر با جدال پرسپولیس و صنعت نفت پیگیری می‌شود.

خلیج فارس: در ۵ هفته‌ای که از لیگ سپری شده، پرسپولیس و صنعت‌نفت آبادان رضایت خاطر هواداران خود را تامین نکرده‌اند. این دو تیم در هفته ششم به دیدار هم می‌روند. علیرضا منصوریان سرمربی صنعت‌نفت تقابل‌های جذابی با پرسپولیس داشته به بهانه این مسابقه، رویارویی‌های این مربی با سرخپوشان مرور شده است.

برد‌های فراموش‌نشدنی برای منصوریان

به گزارش خلیج فارس؛ منصوریان در دوران مربیگری خود در لیگ برتر ۳ بار پرسپولیس را شکست داده که ۲ پیروزی آن در ذهن هواداران بسیار پررنگ باقی مانده است. در لیگ پانزدهم پرسپولیس در بازی‌های ابتدایی اول فصل نتوانست همراه با برانکو ایوانکوویچ نتایج قابل قبولی کسب کند. شاگردان برانکو، اما با نتایج خوبی که در نیم فصل دوم گرفتند توانستند نام خود را به عنوان یکی از مدعیان عنوان قهرمانی مطرح کنند و رقابت جذابی با استقلال تهران و استقلال خوزستان برای قهرمانی در لیگ برتر داشتند.

در آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر پرسپولیس ۲ هفته بعد از برد ۴ بر ۲ مقابل استقلال تهران، در هفته‌ی بیست و هشتم رقابت‌ها در ورزشگاه آزادی میزبان نفت تهرانی بود که علیرضا منصوریان را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می‌دید. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در آن بازی نتوانستند از امتیاز میزبانی خود استفاده کنند و با ۲ گل دقایق پایانی مغلوب شاگردان علیرضا منصوریان شدند. پرسپولیس در پایان فصل با تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان قهرمانی را از دست داد و نایب قهرمان رقابت‌های لیگ برتر شد.

در پایان آن فصل سه بازیکن نفت تهران سید جلال حسینی، وحید امیری و علیرضا بیرانوند به پرسپولیس پیوستند و از عناصر کلیدی نسل طلایی پرسپولیس شدند. پرسپولیس که در لیگ شانزدهم اولین قهرمانی از قهرمانی‌های متوالی خود را کسب کرد باز هم از گزند منصوریان در امان نماند. منصوریان که سرمربی استقلال شده بود دربی رفت به تساوی بدون گل رسید. در دربی برگشت، اما استقلال برد خاطره‌انگیزی مقابل پرسپولیس بدست آورد و موفق شد با یک بازگشت خوب در حالی که با یک گل از رقیب سنتی خود عقب افتاده بود در نهایت با نتیجه‌ی ۳ بر ۲ به پیروزی دست یابند.

آمار بهتر پرسپولیس

علی‌رغم اینکه منصوریان برد‌های شیرینی برابر پرسپولیس داشته، اما این پرسپولیس است که در مصاف با منصوریان دست بالا را دارد. منصوریان به عنوان سرمربی ۱۱ بار در لیگ برتر مقابل پرسپولیس قرار گرفته است. در این بازی‌ها ۳ بار به پیروزی رسیده، ۴ بار شکست خورده و ۳ جدال منصوریان و پرسپولیس هم به تساوی انجامیده است.

پرسپولیس در تقابل خود با منصوریان در لیگ نهم به پیروزی رسید پس از آن، اما ۹ فصل در پیروزی برابر آن توفیقی نداشت تا اینکه در لیگ هجدهم در بازی رفت بالاخره این طلسم شکسته شد و پرسپولیس ذوب‌آهن را با هدایت منصوریان شکست داد. با این پیروزی ورق به نفع پرسپولیس برگشت و در ۳ تقابل بعدی به ۲ برد دست یافت. آخرین برد پرسپولیس در هفته بیست و هفتم فصل گذشته بود که پرسپولیس با پیروزی ۲ بر صفر مقابل آلومینیوم اراک گام بلندی برای قهرمانی برداشت.

در حال حاضر ۷ بازیکن پرسپولیس شاگرد علیرضا منصوریان بوده‌اند. احسان پهلوان، جلال حسینی، حامد پاکدل، عیسی آل‌کثیر، مهدی شیری، وحید امیری و کمال کامیابی‌نیا بازیکنانی هستند که سابقه همکاری با مربی صنعت نفت را دارند.

منبع: فوتبال 360

کلمات کلیدی خبر : پرسپولیس منصوریان
خبر فوری