پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16266178 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9047025
کد خبر : 431685 تاریخ ثبت : 1400/9/2 19:11 نظرات تایید شده : 0

کارآفرینی بانوی ۸۴ ساله دشتستانی

خلیج فارس: بانوی 84 ساله ساکن شهر سعدآباد شهرستان دشتستان ، زندگی سراسر کار و تلاش خود را به کشاورزی و دامداری گذرانده است.
روایت کارآفرینی بانوی ۸۴ ساله دشتستانی

به گزارش خلیج فارس، زهرا خواجه که سال‌ها پیش همسرش را از دست داده خودش سرپرست خانوار است.

این بانوی کشاورز در باغی به مساحت ۱۵ هکتار ۲۵۰۰ اصله نخل را با کمک پسرانش کاشته است و نخل‌های جدید را جایگزین نخل‌های فرسوده و کهنسال می‌کند.

تابستانی که گذشت اولین ثمر نخلستان به میزان ۱۰ تن برداشت شد، ولی به دلیل نبود سردخانه و گرمای هوا، حدود ۴ تن از محصول خراب و بلا استفاده شد.

در سفر وزیر جهاد کشاورزی (۱۶ مهر) به شهر سعدآباد و بازدید از طرح تحول نخیلات، دی خلیل مشکلاتش را بیان می‌کند و پس از صحبت هایش، ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی وعده اهداء یک دستگاه تراکتور می‌دهد.

پس از دو ماه هنوز از قول وزیر خبری نیست و خانم خواجه منتظر تراکتور است.

این بانوی کشاورز چندین بار به عنوان کشاورز نمونه انتخاب شده و تولید خرما، رونق اشتغال و کشاورزی را دغدغه مهمش می‌داند. اگر چه هنوز نتوانسته برای احداث سردخانه برای نگهداری محصولش تسهیلاتی دریافت کند.

آنطور که خودش می‌گوید برای نخلستان ۱۵ هکتاریش زحمت فراوانی کشیده وهمیشه از خداوند شکرگزار است که توانسته نان حلالی به ۶ فرزندش بدهد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

کلمات کلیدی خبر : دشتستان نخل
خبر فوری