پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16274060 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9054995
کد خبر : 431621 تاریخ ثبت : 1400/9/2 13:26 نظرات تایید شده : 0

مشکل اصلی پرورش دهندگان ماهی در بوشهر

خلیج فارس: یکی از فعالان پرورش ماهی در استان بوشهر، مشکل اصلی این حوزه را، نبود شرکت‌هایی می‌داند که باید خدمات مورد نیاز این طرح‌ها را پشتیبانی کنند.
نبود شرکت‌های پشتیبان مشکل اصلی پرورش دهندگان ماهی در بوشهر

به گزارش خلیج فارس؛ یکی از مجریان طرح پرورش ماهی در قفس‌های دریایی گفت: به طور مثال نبود شناور جرثقیل‌دار باعث شده است تا به هنگام تعویض تور، تور‌های قبلی به‌جای خارج شدن از آب و شست و شو و نصب در دوره‌های بعدی تولید، به دست غواص پاره شود، زیرا به‌دلیل چسبیدن گیاهان و جانوران دریایی به بدنه تور و سنگینی آن، امکان خارج کردن آن از آب بدون جرثقیل میسر نیست. همین مورد باعث شده تا در هر دوره تولید ۳ تور را پاره کنیم و کنار بگذاریم که هزینه زیادی به تولید کننده تحمیل می‌شود.

حمیدرضا پیشاهنگ افزود: در زمینه کنترل بیماری‌های ماهی هم مشکل جدی وجود دارد و لازم است اداره کل دامپزشکی در این زمینه فکری اساسی کند.

وی موضوع دیگر در حوزه پرورش ماهی را جایگزینی گونه «سی‌باس» که اکنون پرورش داده می‌شود برشمرد و بیان کرد: گرچه اکنون به علت میزان کم تولید، بازار فروش این محصول با مشکل چندانی مواجه نیست و هر کیلوگرم آن بستگی به اندازه ماهی از ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، اما واضح است که تمایل مردم به مصرف این ماهی زیاد نیست و در صورت تولید انبوه با مشکلاتی مواجه خواهد شد؛ بنابراین باید برای ورود گونه‌های دیگر به ویژه گونه‌های بومی از جمله ماهی هامور اقدامات جدی‌تری صورت گیرد.

اکنون ۶ طرح پرورش ماهی در قفس‌های دریایی در محدوده آب‌های ساحلی استان با ظرفیت ۴ هزار و ۵۰۰ تن در حال اجرا است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

کلمات کلیدی خبر : پرورش ماهی در قفس
خبر فوری