پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16344457 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9125836
کد خبر : 431484 تاریخ ثبت : 1400/9/1 17:01 نظرات تایید شده : 0

۶۸۰ اثر به دبیرخانه جایزه ملی حسین جلال پور رسید

خلیج فارس: دبیر سومین جایزه ملی غزل زنده یاد حسین جلال‌پور گفت: با پایان یافتن مهلت شرکت در سومین دوره رویداد مهم ادبی فرهنگی جایزه ملی غزل حسین جلال‌پور، شاعر، پژوهشگر و غزل‌سرای خطه جنوب کشور، ۶۸۰ اثر به این دبیرخانه رسیده است.
۶۸۰ اثر به دبیرخانه جایزه ملی غزل حسین جلال پور رسید

به گززارش خلیج فارس؛ حسن فرهادی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آثار رسیده در بخش شعر، پس از کدگذاری و بدون نام و در بخش کتاب و پژوهش‌ها نیز دسته بندی و برای داوران ارسال خواهد شد.

وی گفت:  محمدرضا روزبه، کبری موسوی‌ قهفرخی و بهمن بنی‌هاشمی، داوری بخش پژوهش و  مجتبی صادقی، غلامرضا طریقی، شهرام میرزایی، صالح دروند و زینب چوقادی آثار رسیده به دو بخش غزل و غزل‌های ارسالی را مورد داوری قرار می‌دهند.

وی اظهارداشت: کتاب ها و پژوهش سومین جایزه ملی غزل حسین جلال پور در سه بخش غزل‌های ارسالی (حداقل سه و حداکثر سه اثر)، مجموعه غزل چاپ شده (کتاب باید در یکی از سال های ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۰ چاپ شده باشد) و پژوهش، مقاله و پایان نامه (مقالات و پژوهش ها صرفاً بایستی در زمینه غزل باشد) برگزار می‌شود.

فرهادی افزود:  این رویداد ادبی بنا به تصمیم شورای سیاست‌گذاری این جایزه، به‌پاس سه دهه حضور تاثیرگذار حسین جلال‌پور، شاعر و پژوهشگر فقید خطه جنوب کشور در عرصه غزل ایران، به همت دوستداران و خانواده وی در زادگاهش بندرگناوه برگزار خواهد شد.

دبیر سومین جایزه ملی غزل حسین جلال‌پور بیان کرد:  برگزیدگان این دوره یکم دی‌ماه معرفی خواهند شد و آیین پایانی  ۱۱ دی ‌ماه ۱۴۰۰ همزمان با سالروز تولد این شاعر فقید و غزل سرای جنوبی در زادگاه وی با تجلیل از برگزیدگان این دوره برگزار می‌شود.

زنده یاد حسین جلال‌پور در سال ۱۳۵۵ در گناوه به دنیا آمد و  از شاعران غزل‌سرای جریان موسوم به غزل دهه ۷۰ بود که مجموعه " کلاغ بعد از کلاغ " یکی از کتاب‌های نمونه این جریان به‌شمار می‌رود.

این شاعر فقید در سال‌های اخیر مدرک دکتری ادبیات خود را از دانشگاه چمران اهواز گرفت و سال‌ها به‌عنوان رئیس گروه ادبیات دانشگاه آزاد بهبهان فعالیت داشت.

 تصحیح دیوان‌های اشعار محمدخان دشتی و خواجوی کرمانی از دیگر آثار این شاعر فقید است و علاوه بر آن نقدها و مقاله‌های علمی پژوهشی بسیاری از او  برجای مانده‌است.

حسین جلال‌پور در دهم فروردین ۱۳۹۸ در سانحه تصادف در محور خورموج ـ بوشهر درگذشت و در قطعه هنرمندان گناوه به خاک سپرده شد.

خبر فوری