پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16268850 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9049738
کد خبر : 431482 تاریخ ثبت : 1400/9/1 21:56 نظرات تایید شده : 0

درخواست معاون عمرانی استاندار از شورای شهر بوشهر

خلیج فارس: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: تدوین برنامه اجرایی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به عنوان نقشه راه مدیریت شهری در اولویت شورای شهر بوشهر باشد.

به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا، محمدهادی رستمیان در نشست با اعضای شورای شهر بوشهر افزود: بوشهر به عنوان مرکز ویترین توسعه این استان است و می‌تواند الگو برای سایر شهرهای این استان باشد.

معاون استاندار: برنامه‌محوری در اولویت شورای شهر بوشهر باشد

وی با بیان اینکه مدیریت ارشد استان از شوراها در راستای توسعه و آبادی شهرهای استان بوشهر حمایت می کند، بیان کرد: انتظار است شورای شهر بوشهر پنج پروژه شاخص شهری تدوین کند که با اجرای این پروژه‌ها تغییر و  تحولات جدی در شهر دیده شود.

رستمیان ادامه داد: همچنین نیاز است که هماهنگی و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی با شورا و شهرداری باید به عنوان یک اصل مورد توجه دو طرف باشد.

وی افزود: انتظار می‌رود در ارتباط با اداره کل راه و شهرسازی نیز با تعاملات بیشتر و اختصاص ۱۰ درصد سهم شهرداری بازگشایی املاک در گذر برای بهبود عبور و مرور شهری محقق شود.

رستمیان همچنین با اشاره به نقش مهم بانوان  و نیاز آنها به اماکن تفریحی و رفاهی گفت: در این زمینه  از احداث پارک بانوان حمایت می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: اعتبارات شهرداری جوابگوی پروژه‌های بزرگ نیست و  مرکز استان بوشهر نیازمند اعتبارات خاصبرای پروژه های شاخص است.

جعفر پورکبگانی افزود: مدیریت شهری برای توسعه و عمران شهری نیازمند حمایت و همراهی دستگاه‌های اجرایی است.

وی گفت: انتظار است اداره کل راه و شهرسازی  تعامل بهتری با شورا و شهرداری برای توسعه شهر داشته و اختصاص سهم ۱۰ درصد شهرداری برای بازگشایی املاک در گذر، اختصاص زمین در اراضی ۵۳۰ هکتاری برای احداث تالار شهر و واگذاری اسناد زمین میدان میوه و تره بار را در اولویت قرار دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر عنوان کرد: انتقال سایت پسماند به خارج از شهر یک مطالبه جدی است و با توجه به اینکه سرمایه‌گذارانی برای ایجاد کارخانه پسماند اعلام آمادگی کردند.

پورکبگانی بیان کرد: با توجه به اینکه حجم زباله شهر بوشهر جوابگوی این سرمایه‌گذاران نیست از این رو ایجاد یک سایت دفن زباله که تعدادی از شهرهای همجوار هم پوشش دهد و ایجاد کارخانه پسماند برای سرمایه گذار جوابگو باشد باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: دهکده گردشگری و پارک لیان نیز دو ظرفیت بسیار خوب برای توسعه گردشگری است که به دلیل نداشتن متولی، تاسیسات آن در حال از بین رفتن است.

پورکبگانی ادامه داد: شورای شهر این آمادگی دارد تا پارک لیان در اختیار شهرداری قرار گیرد زیرا این مهم می‌تواند یک فرصت بسیار خوب برای تفریح شهروندان و سرمایه‌گذاران باشد.

وی همچنین از احداث یک پارکینگ طبقاتی توسط بخش خصوصی در مرکزشهر خبر داد که مجوزهای آن نیز صادر شده است.

خبر فوری