پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16644167 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9429211
کد خبر : 431393 تاریخ ثبت : 1400/9/1 13:08 نظرات تایید شده : 1

گول پیام‌های برنده شدن را نخورید

خلیج فارس: رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر باز هم درباره کلاهبرداری کارت به کارت هشدار داد؛ اتفاقی که گاه به بهانه برنده شدن در مسابقه رخ می‌دهد.

به گزارش خلیج فارس؛ سرهنگ جوشن سهرابی بیان کرد: مردم باید در صورت دریافت هرگونه پیامک و برقراری تماس از سوی منابع یا افراد ناشناس، فریب ادعای آنان را نخورند و به پای دستگاه‌های خودپرداز مراجعه نکنند.

او افزود: ممکن است برخی افراد متقلب و کلاهبردار با سوء استفاده از وضعیت موجود با شهروندان تماس بگیرند و با بهانه‌هایی مانند برنده شدن در قرعه کشی اپراتور‌های تلفن همراه، سفر به عتبات عالیات، مسابقات رادیویی و...، درخواست واریز مبالغی به حساب آنان داشته باشند.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر با بیان اینکه برای دریافت هرگونه جایزه نیازی به مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز نیست، ادامه داد: افراد شیاد پس از فریب سوژه‌های خود و کشاندن آنان به باجه عابر بانک، موجودی حساب مخاطب خود را از طریق هدایت تلفنی مهندسی شده و انجام شگرد‌های متقلبانه به حساب‌های غیر انتقال می‌دهند.

سهرابی به هموطنان توصیه کرد مراقب درخواست تلفنی یا حضوری افراد ناشناس برای انجام هرگونه عملیات بانکی، انتقال وجه، کارت به کارت و ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک باشند و هرگونه موارد مشکوک را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

خبر فوری