پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16270507 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9051428
کد خبر : 429843 تاریخ ثبت : 1400/8/24 11:24 نظرات تایید شده : 13
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریی استان در گفتگو با «خلیج فارس» مطرح کرد:

جزییات مهمترین مصوبات دولت در بوشهر/ از سدها تا تعیین تکلیف راه آهن+جدول

خلیج فارس: سفر استانی 16 مهرماه رییس دولت سیزدهم به استان بوشهر با مصوباتی همراه بود.

خلیج فارس: سفر استانی 16 مهرماه رییس دولت سیزدهم به استان بوشهر با مصوباتی همراه بود که به گفته رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بوشهر تاکنون 93 مورد آنها ابلاغ شده و بخشی دیگر نیز که در حین سفر تصمیم گیری شده، منتظر تفاهم در سطح وزارتخانه ها می باشد.

علی درویشی در گفتگو با «خلیج فارس» با بیان اینکه قبل از سفر استانی رییس جمهور، در نهاد ریاست جمهوری با حضور معاون اول پروژه های مهم استان و مصوبات مرتبط با آن جمع بندی شد، ادامه داد: از ویژگی های سفرهای استانی سید ابراهیم رییسی می توان به تاکید بر اتمام پروژه های دارای پیشرفت بالا، توجه به زیرساخت های اقتصادی نظیر شهرک های اقتصادی، مناطق ویژه و خصوصا در بوشهر به موضوع بنادر، پیگیری سهم استان ها در تعهد دولت برای احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی و مشارکت دادن برخی نهادها نظیر بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام در تامین اعتبار مصوبات سفر اشاره کرد.

در سفر رییسی به بوشهر چه گذشت+تصاویر و فیلم

به گفته وی، تا امروز 93 مصوبه سفر دولت با اعتبار 4 هزار و 500 میلیاردتومان ابلاغ شده که انتظار می رود با تصمیمات و مصوباتی که در حین سفر اتخاذ شد و منتظر تعیین وضعیت آن در وزارتخانه ها هستیم، اعتبار مصوبات دولت در بوشهر به بالای 5 هزار میلیاردتومان برسد.

به گفته درویشی، همچنین 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال، مسکن مددجویان، وام ازدواج جوانان برای استان پیش بینی شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با تاکید بر اینکه مصوبات ابلاغی سفر رییس جمهوری به تفکیک شهرستان و اداره در اختیار فرمانداران یا مدیران و روسای کل قرار گرفته، تصریح کرد: با تاکید استاندار، فرمانداری ها مکلفند فرمانداران به صورت ماهیانه پیشرفت پروژه ها را گزارش داده و ادارات کل و سازمان ها نیز باید اعتبار آن را از سازمان مرکزی خود پیگیری کنند. ما نیز بنا داریم به صورت ماهیانه گزارش پیشرفت مصوبات و پروژه های این سفر را از طریق سایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی به اطلاع عموم برسانیم.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: برخی از موارد مطرح شده در سفر رییسی نظیر ساماندهی ته لنجی، تحول در وضعیت آب شرب و جهش در راه آهن همچنان منتظر ابلاغ از سوی دولت است.

درویشی می گوید: مواردی مثل تامین آب از نیروگاه اتمی چون در حین سفر رییس جمهور وعده داده شده، منتظر کارشناسی نهایی در مرکز است یا تسریع در طرح های آبشیرین کن استان نیز تصمیمات خوبی نظیر اختصاص تسهیلات به سرمایه گذاران آن اتخاذ شده که در دست پیگیری است و به محض ابلاغ، اطلاع رسانی می شود. 

وی درباره وضعیت راه آهن بوشهر- شیراز که ابراهیم رییسی در بازدید از پروژه قول داد که شاهد جهش در آن خواهیم بود، اظهار داشت: یک ماه پس از سفر دولت، در هفته پیش جلسه ای با موضوع راه آهن بوشهر-شیراز در دفتر معاون اول رییس جمهور برگزار شد که علاوه بر استاندار و بنده، استاندار فارس نیز حضور داشت و روز بعد نیز در دفتر وزیر راه جلسه ای در همین خصوص داشتیم که نشان می دهد دولت سیزدهم برای تکمیل این طرح عزم و اراده لازم را دارد. 

درویشی تاکید کرد: مهمترین گزینه پیش رو برای تامین مالی راه آهن شیراز- بوشهر- عسلویه از طریق تهاتر نفت است که هر دو پیمانکار پروژه نیز اعلام آمادگی کرده اند با این اقدام سایر قطعات راه آهن هم فعال می شود. با توجه به اراده جدی دولت در این خصوص و تاکید رییس جمهور، مقرر شد در کوتاه ترین زمان ممکن تاییدیه های لازم در این خصوص اخذ شده و این مهم وارد مسیر اجرا شود که بسیار خوش بین هستیم در آینده نزدیک خبر خوشی پیرامون فعال تر شدن مسیر ریلی استان بشنویم.

گزارش «خلیج فارس» درباره شاخص ترین مصوبات سفر استانی ابراهیم رییسی در بوشهر را در دو بخش تصمیمات اعتباری و پروژه های اجرایی می بینید:

خبر فوری