پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7279135 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10438990
کد خبر : 408715 تاریخ ثبت : 1400/4/31 09:11 نظرات تایید شده : 0

تب‌کریمه، از کشنده‌ترین بیماری‌های مشترک انسان و دام

خلیج فارس: رییس مرکز بهداشت خاش سیستان و بلوچستان گفت: تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یکی از کشنده ترین بیماری‌های مشترک انسان و حیوان در سیستان و بلوچستان بوده که بایستی در جهت حفظ سلامتی شهروندان اهمیت شناخت از عوارض آن مورد توجه قرار گیرد.

                          تب‌کریمه، لزکشنده‌ترین بیماری‌های مشترک انسان و دام

به گزارش خلیج فارس؛ علی نقی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بحران کرونا و مشابهت علایم آن با برخی علائم بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو لازم است شهروندان عزیز بسیار هوشیار بوده و در صورت بروز هر گونه علائم شبیه به سرماخوردگی به پزشک مراجعه کنند.

وی ادامه داد: بازرسان شبکه دامپزشکی، مرکز بهداشت، شهرداری و محیط زیست در ایام عید قربان ضمن بازدید از میادین دام و مراکز عرضه دام‌ها نسبت به آموزش راه‌های پیشگیری و انتقال بیماری کرونا و بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو پرداختند.

رییس مرکز بهداشت خاش اظهارداشت: در بازدیدهای محیطی تیم‌های مرکز بهداشت، آموزش‌های لازم درخصوص علائم و راه‌های انتقال و پیشگیری از بیماری کرونا و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام بویژه تب کریمه کنگو، به دامداران و عرضه کنندگان دام، خریداران و سلاخان ارائه شده است.

وی بیان کرد: خودداری از برگزاری مراسم منجر به تجمع، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از همه گیری کرونا مورد تأکید است.

 

کلمات کلیدی خبر : تب‌کریمه
خبر فوری