پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7753355 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10915178
کد خبر : 408712 تاریخ ثبت : 1400/4/31 09:03 نظرات تایید شده : 0

اوقاف: یک تن گوشت قربانی بین نیازمندان توزیع شد

خلیج فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: طرح «تبرکات علوی» به منظور حمایت از نیازمندان به مناسبت دهه ولایت در این استان اجرا شد.

به گزارش خلیج فارس؛ حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور تلاش برای برطرف کردن محرومیت مستمندان را یکی از وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد و افزود: در همین زمینه و به مناسبت عید سعید قربان و آغاز دهه ولایت و امامت، طرح «تبرکات علوی» در استان به اجرا در آمد و به همت مراکز افق امامزادگان و با مشارکت خیرین و از محل نیات موقوفات استان، ۵۵رأس گوسفند با هدف حمایت از افراد مستمند ذبح و قربانی شد.

او افزود: در این طرح، ۸۰۰ بسته نذور و گوشت گوسفند قربانی به میزان یک تن میان ۸۰۰ خانوار زیرپوشش و نیازمند پیرامون مراکز افق امامزادگان بوشهر توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با تاکید بر لزوم احیای سنت قربانی در مناسبت عظیم معنوی و اعیاد اسلامی، ادامه داد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم حمایت از نیازمندان و افراد کم بضاعت، به این سنت حسنه بیش از پیش توجه شده است.

اسماعیل پور با اشاره به اینکه یکی از اقدام‌های شاخص پیشوای مؤمنان و صاحب غدیر، امام علی (ع) برطرف کردن محرومیت و دستگیری از مستمندان بود، تاکید کرد: جامعه اسلامی باید در مسیر امام و پیشوای خود حرکت کند و همه ما وظیفه داریم از ظرفیت‌های موجود برای محرومیت‌زدایی بهره‌گیری کنیم.

کلمات کلیدی خبر : محمدرضا اسماعیل پور اوقاف
خبر فوری