پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7241220 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10400833
کد خبر : 408682 تاریخ ثبت : 1400/4/30 21:06 نظرات تایید شده : 0

بارش نابهنگام تابستانی جان ماهیان رودخانه حله را گرفت

خلیج فارس: رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشتستان گفت: بارش نابهنگام تابستانی باعث شد دست‌کم هزار بچه ماهی در رودخانه حله تلف شوند.

به گزارش خلیج فارس؛ طاهره موسوی بیان کرد: ماموران یگان حفاظت این شهرستان در بازدید از رودخانه حله، بچه ماهیان تلف شده زیادی را دیدند که بررسی‌‌های اولیه نشان می‌داد علت مرگ و میر می‌تواند وقوع سیلاب در روزهای گذشته،انتقال ماهیان زیاد از مناطق بالادست رودخانه، گل آلود شدن آب و کمبود اکسیژن ناشی از آن همراه با گرفتار شدن ماهیان در لابه‌لای نیزار‌ها و چاله‌های آب باشد.

او ادامه داد: افزون بر این  در برخی از روزهای سال، افراد سودجو با کلرزنی و بستن قسمت‌هایی از رودخانه، دست به صید ماهیان می‌زنند.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان عنوان کرد: براساس مکاتبه با دامپزشکی شهرستان دشتستان و نظر کارشناسان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، دست‌ِکم هزار بچه ماهی تلف شده است.

موسوی با تاکید بر همکاری تشکل‌های مردمی برای آموزش جوامع محلی، گفت: ضروری است وضعیت نیزارها و حاشیه و بستر رودخانه عبوری از شهر سعدآباد با همکاری شهرداری، شرکت آب و استانداری بوشهر برای کاهش مخاطرات از جمله مشکلات زیست محیطی، ساماندهی شود.

کلمات کلیدی خبر : طاهره موسوی رود حله
خبر فوری