پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7759495 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10921301
کد خبر : 408607 تاریخ ثبت : 1400/4/30 12:10 نظرات تایید شده : 0

یکه تازی پرسپولیس در ۶ فصل اخیر

خلیج فارس: پرسپولیس و استقلال دو قطب سنتی فوتبال ایران هستند که در طول تاریخ رقابت نزدیکی داشتند. این رقابت در لیگ برتر هم ادامه پیدا کرد و پرسپولیس به عنوان پرافتخارترین تیم مسابقات و استقلال به عنوان رکورددار بیشترین امتیاز در ادوار بازی‌ها شاخص‌ترین تیم‌های ۲۰ فصل تاریخ لیگ برتر هستند.

در ۱۹ دوره‌ی قبلی لیگ برتر، پرسپولیس ۱۰ بار از استقلال بالاتر قرار گرفته بود، در ۹ دوره هم استقلال چنین وضعی را نسبت به پرسپولیس تجربه کرده بود. استقلال در صورتیکه در این فصل از رقیب دیرینه خود سبقت می‌گرفت می‌توانست همه چیز را به مساوات بکشاند. آبی‌پوشان تا فاصله ۳ هفته به پایان لیگ همچنان این فرصت را داشتند، ولی پیروزی پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی عملاً باعث شد تا این رویا نقش بر آب شود. البته هنوز قهرمانی پرسپولیس قطعی نشده و استقلال هم همچنان شانس کسب مقام دوم را دارد، ولی آنچه که مسجل شده آن است که با توجه به اختلاف ۸ امتیازی پرسپولیس و تنها ۲ هفته باقیمانده از لیگ، پرسپولیس بار دیگر بالاتر از استقلال فصل را به پایان خواهد رساند.

این برای ششمین فصل پیاپی است که این اتفاق میافتد و از لیگ پانزدهم که عصر طلایی پرسپولیس آغاز شد، سرخپوشان همیشه فصل را در موقعیتی بهتر نسبت به استقلال به پایان رساندند و همیشه جزو دو تیم بالای جدول بودند. همانطور که ادوار اخیر دوران برتری پرسپولیس نسبت به استقلال است، قطب دیگر پایتخت سابقه چنین روز‌هایی را دارد. استقلال از لیگ هشتم تا دوازدهم فصل را بالاتر از پرسپولیس به پایان رساند و در آن مقطع ۸ به ۴ از پرسپولیس پیش بود، ولی موفقیت پرسپولیس در فصول اخیر باعث شد تا این تیم از استقلال پیشی بگیرد.

منبع: فوتبال ۳۶۰

خبر فوری