پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7546615 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10707870
کد خبر : 408572 تاریخ ثبت : 1400/4/29 18:29 نظرات تایید شده : 0

روزانه ۱۰ هزار بوشهری واکسن کرونا دریافت می‌کنند

حلیج فارس: استاندار بوشهر با اشاره به تسریع در تزریق واکسن کرونا گفت: اکنون روزانه بیش از ۱۰ هزار واکسن کرونا به گروه‌های سنی تعیین شده در استان بوشهر تزریق می‌شود که تا ۲۰ هزار واکسن افزایش می‌یابد.

به گزارش خلیج فارس؛ عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر با بیان اینکه این بیماری بیش از 1.5 سال است که تمام جهان را گرفتار مشکلات گوناگون کرده است اظهار داشت: جامعه پزشکی و بهداشتی خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا قلمداد می‌شود و خدمات کادر درمانی، پرستاری و بهداشتی درخور تحسین است.

وی خدمات نظام سلامت با پرچم‌دار وزارت بهداشت و درمان را مورد ستایش قرار داد و بیان کرد: جامعه پزشکی و بهداشتی در هر عرصه‌ای با وجود خستگی‌های شبانه‌روزی هیچگاه مردم را تنها نگذاشته‌اند و با همت و اراده بلند آنان خدمات به جامعه هدف ادامه دارد.

استاندار بوشهر همکاری دستگاه‌های اجرایی برای تسریع در واکسیناسیون را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اکنون روند تزریق واکسن کرونا به گروه‌های مختلف سنی تسریع یافته که افزایش مراکز تجمیعی برای واکسیناسیون در شهرهای استان بوشهر ضروری است.

گراوند، تجمع مردم در یک نقطه را خاستگاه و کانون انتقال بیماری کرونا دانست و گفت: باید با افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون ضمن دسترسی راحت مردم به دریافت واکسن کرونا از اجتماع و تجمع مردم جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه واکسن به اندازه کافی برای گروه‌های سنی تعیین شده در استان بوشهر وجود دارد افزود: هفته گذشته 90 هزار واکسن کرونا وارد استان بوشهر شد و در عرصه تأمین واکسن هیچ مشکلی وجود ندارد.

استاندار بوشهر از تزریق روزانه بیش از 10 هزار واکسن به گروه‌های سنی اعلام شده در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با افزایش امکانات و مراکز تجمیعی واکسیناسیون می‌توان روزانه تا 20 هزار تزریق واکسن در استان بوشهر انجام شود.

گراوند با بیان اینکه با این روند تزریق واکسن کرونا به گروه سنی بالای 50 سال تا هفته آینده تمام می‌شود خاطر نشان کرد: همکاری مردم در دریافت واکسن کرونا در برخی نقاط استان بوشهر از جمله عسلویه و کنگان ضروری است که در این زمینه همکاری بزرگان و علمای منطقه می‌تواند اثرگذار باشد.

وی روند صعودی ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر را نگران کننده دانست و خاطر نشان کرد بالاترین بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در 1.5 سال گذشته روز گذشته ثبت شد و اکنون تعداد بستری‌ها از 500 نفر فراتر رفته است.

استاندار بوشهر از افزودن شدن 600 بیمار جدید مبتلا به کرونا در روز گذشته در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: روند ابتلا به کرونا در استان بوشهر صعودی است که باید از تجمعات، مسافرت و دورهمی‌ها پرهیز شود و ماسک در همه عرصه‌ها استفاده شود.

گراوند از تأمین امکانات مورد نیاز مراکز درمانی از طریق سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی خبر داد و تصریح کرد: با دستور مقامات قضایی استان بوشهر، مرکز درمانی که آماده راه‌اندازی است کولر مورد نیاز آن از طریق سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه با تأمین کولر هفته آینده 25 تخت به تخت‌های مراکز درمانی استان افزوده می‌شود تصریح کرد: برای افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون با دستور دادستان بوشهر 15 دستگاه لب‌تاب از طریق سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار می‌گیرد.

استاندار بوشهر همکاری اتاق اصناف بوشهر در تعیین مکان برای واکسیناسیون تجمیعی را ضروری دانست و افزود: افزایش مراکز واکسیناسیون در شهرهای پرجمعیت استان بوشهر باید در دستور کار مسئولان و فرمانداران قرار بگیرد.

گراوند از  ممنوع بودن سفر به استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با توجه به تعطیلات پیش‌رو ورود خودروهای غیربومی به استان بوشهر ممنوع است و در صورت تردد این خودروها برگشت داده می‌شوند.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی در ‌تمام محورهای مواصلاتی از ورود خودروهای غیربومی به استان بوشهر جلوگیری می‌کند.

روزانه بیش از 500 نفر در استان بوشهر به کرونا مبتلا می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم وضعیت ابتلا به بیماری کرونا را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اکنون در جهان 192 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 4 میلیون نفر فوت کرده‌اند.

سعید کشمیری ابتلا به کرونا در کشور روند صعودی دانست و اظهار داشت: تعداد مبتلایان در استان بوشهر از مرز 60 هزار نفر گذشت و اکنون روزانه بیش از 500 نفر مبتلا می‌شود.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون در این استان بیش از یک‌هزار و 352 نفر فوت کرده‌اند خاطر نشان کرد: اکنون 508 نفر در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند و روزانه افزون بر 100 نفر بستری می‌شوند.

وی افزایش فوتی‌های کرونایی را ناشی از افزایش بستری‌ها در بخش کرونایی مراکز درمانی دانست و تأکید کرد: وضعیت انتقال بیماری در مناطق گرم، خشک و دارای شرجی و رطوبت بسیار شدیدتر از دیگر مناطق است که باید پروتکل‌های بهداشتی سخت‌گیرانه رعایت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تکمیل اکثر مراکز درمانی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون در بیمارستان‌های مرکز استان بوشهر 509 نفر بستری هستند که بسیار نگران کننده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: خدمات به بیماران کرونایی بدون وقفه در مراکز درمانی استان بوشهر ادامه دارد و از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

روزانه 10 هزار نفر در استان بوشهر واکسن کرونا دریافت می‌کنند

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر هم به طرح واکسیناسیون پرداخت و گفت: فرایند تزریق واکسن در استان بوشهر منظم و بر اساس برنامه اعلام شده انجام می‌شود.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان با بیان اینکه تاکنون افزون بر 100 هزار نفر در استان بوشهر واکسن دریافت کرده‌اند افزود: اکنون روزانه 10 هزار نفر واکسن کرونا دریافت می‌کنند که با افزایش مراکز تجمیعی، تعداد دریافت کننده واکسن در روز افزایش می‌یابد و به‌زودی جامعه ایمن می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از واکسینه شدن بیش از 71 درصد گروه سنی 60 ساله استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: جمعیت بالای 50 سال این استان حدود 90 هزار نفر است که عملیات واکسیناسیون آنان تا هفته آینده تکمیل می‌شود.

وی افزود: برای تسهیل و روان‌سازی واکسیناسیون در استان مراکز در شهرستان‌ها در حال افزایش است تا دسترسی مردم به واکسن کرونا راحت‌تر شود.

خبر فوری