پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7754084 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10915905
کد خبر : 408561 تاریخ ثبت : 1400/4/29 10:46 نظرات تایید شده : 0

مصرف برق در بوشهر تا ۲۱۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد

خلیج فارس: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از موج سراسری گرما در روزهای آینده خبر داد و گفت: با توجه به افزایش شدت گرما مصرف برق در استان بوشهر تا ۲۱۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد که نیاز به مدیریت مصرف است.

به گزارش خلیج فارس به نقل از تسنیم، غلامرضا حشمتی به پیش‌بینی گرما و افزایش درجه حرارت در روزهای آینده پرداخت و بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌ها موج سراسری گرما از جمله در استان بوشهر در راه است که مصرف برق را به‌شدت افزایش می‌دهد.

وی 3 هفته آینده در مرداد ماه را بیشترین زمان مصرف برق ارزیابی کرد و گفت: دمای استان بوشهر تا 20 روز آینده صعودی است که در این راستا افزایش مصرف برق در پی دارد.

حشمتی باتأکید بر مدیریت مصرف برای جلوگیری از خاموشی‌های برق تصریح کرد: همکاری و همراهی مردم از جمله صنایع و بخش سرمایشی در  روزهای گرمای سال در مدیریت مصرف برق امری مهم و ضروری است.

وی اضافه کرد: در 2 تا 3 هفته گذشته با محدودیت‌هایی که در صنایع در مصرف برق اعمال شد و مدیریت مصرف در حوزه خانگی با همراهی مردم شاهد جلوگیری از خاموشی‌های برق در بخش خانگی بودیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر مصرف برق استان در هفته‌های گذشته را تا 2006 مگاوات دانست و خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر به سبب بارش باران که شرایط آب هوایی بهبود یافت مصرف برق به 1900 مگاوات رسید و پیش بینی می‌شود برای هفته آینده با توجه به افزایش شدت گرما تا 2100 مگاوات مصرف برق افزایش یابد.

حشمتی با اشاره به نقش کاهش ساعت کار ادارات و مدیریت مصرف در صنایع در جلوگیری از خاموشی‌های برق در استان گفت: با همراهی و پشتیبانی خوبی که در مجموعه استان بوشهر محقق شد امسال از خرداد ماه شاهد کاهش ساعت کار ادارات هستیم که 30 تا 35 مگاوات مصرف برق استان کاهش یافت که در پیک مصرف برق استان کمک کرد.

وی با اشاره به انعقاد 7000 تفاهم‌نامه با صنایع برای مدیریت مصرف برق افزود: در بخش صنایع با انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف روزانه 70 تا 90 مگاوات مصرف برق مدیریت مصرف شد که ان‌شاءالله با تداوم این مهم می‌تواند در جلوگیری از خاموشی‌های برق مشترکان خانگی موثر باشد.

کلمات کلیدی خبر : برق
خبر فوری