پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7756717 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10918535
کد خبر : 408541 تاریخ ثبت : 1400/4/29 09:43 نظرات تایید شده : 0

قبرس؛ اعتراض به واکسیناسیون اجباری

خلیج فارس: گروهی از معترضان قبرسی عصر گذشته پس از تظاهرات در مقابل کاخ ریاست جمهوری به یک شبکه تلویزیونی قبرس حمله و به اقدامات کرونایی اعتراض کردند. معترضان چند اتومیبیل متعلق به این شبکه را در شهر نیکوزیا پایتخت قبرس آتش زدند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، حدود 2500 معترض پس از تظاهرات در برابر کاخ ریاست جمهوری و اعتراض به پاسپورت سلامت موسوم به "سیف پاس" و واکسیناسیون اجباری به سمت شبکه تلویزیونی قبرس رفتند.

در اوایل عصر  گذشته حدود 5000 هزار نفر در برابر کاخ ریاست جمهوری جمع شدند و تنها نیمی از آنها به سمت شبکه سیگما رفتند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

اعتراض به واکسیناسیون اجباری در قبرس

 

جمهوری قبرس در هفته جاری "سیف پاس" را معرفی کرد. "سیف پاس" مجوز جدیدی است که به افراد واکسینه شده این کشور اجازه ورود به سوپرمارکت‌ها، مراکز تجاری، رستوران‌ها و دیگر مراکز کسب و کار را می‌دهد.

گروهی این روند را راهی برای واکسیناسیون اجباری می‌دانند و به آن اعتراض دارند.

شبکه تلویزیونی "سیگما" قبرس در شهر نیکوزیا اعلام کرد: "عصر شنبه به ساختمان شعبه مرکزی ما حمله شد".

این شبکه موضع شدیدی نسبت مخالفان واکسیناسیون دارد و به اعتراضات گذشته مخالفان تاخته است.

گزارشگران این شبکه گفتند: اوباش به شعبه مرکزی ما حمله کردند و به خودروهایمان آسیب زدند.

پلیس قبرس گفت: در اوایل عصر حدود 5000 هزار نفر در برابر کاخ ریاست جمهوری جمع شدند و تنها نیمی از آنها به سمت شبکه سیگما رفتند.

هزاران معترض به مجوز "سیف پاس" در قبرس اعتراض کردند و خواستار پایان اجبار در واکسیناسیون شدند

اعتراض به واکسیناسیون اجباری در قبرس

در این تظاهرات شیشه‌های اطراف ساختمان شبکه تلویزیونی سیگما شکست و  4 خودرو با برند شبکه سیگما آسیب دید. یکی از این خودروها کاملا سوخته است.

آنها گفتند یک خودرو در شبکه به آتش کشیده شده و ساختمان آسیب رسیده است.

تا کنون هیچ گزارش فوری در مورد دستگیری یا مصدومیت ارائه نشده است.

شبکه سیگما اعلام کرد پلیس برای حفاظت از کارکنان شاغل در شعبه مرکزی وارد ساختمان شده است.

گزارشگر خبرگزاری فرانسه شاهد هزاران نفر در مناطق مرکزی شهر نیکوزیا بوده که پلاکاردهایی علیه "سیف پاس" یا "گواهی سلامت عبور و مرور" کرونا را با خود حمل می کردند. داشتن "سیف پاس" از اوایل هفته جاری در جمهوری قبرس اجباری شده است.

قبرس پس از افزایش شمار مبتلایان کرونا واکسیناسیون را به نوجوانان 16 و 17 سال گسترش داده و تلاش می‌کند جوانان را برای واکسیناسیون قانع کند.

این کشور تا کنون رکورد 90 هزار مبتلا را به ثبت رسانده و از مرگ  384 بیمار کرونایی خبر داده است.

خبر فوری