پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7104279 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10262880
کد خبر : 408464 تاریخ ثبت : 1400/4/28 18:10 نظرات تایید شده : 0

سد باغان زمستان امسال آماده آبگیری است

خلیج فارس: استاندار بوشهر با اشاره به اینکه سد باغان این استان در زمستان امسال آماده آبگیری است گفت: کارگاه سد دشت‌پلنگ در دشتی فعال شد و اجرا این پروژه شتاب بیشتری می‌گیرد.

به گزارش خلیج فارس به نقل از تسنیم؛ عبدالکریم گراوند در نشست شورای آب استان بوشهر با تأکید بر مدیریت مصرف آب در شهرها و روستاهای استان اظهار داشت: صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به‌عنوان 2 کالای مهم و اساسی یکی از ضروریات است که همکاری مردم فهیم استان بوشهر در این حوزه ستودنی است.

سد باغان استان بوشهر زمستان امسال آماده آبگیری است

وی تأمین آب شرب و برق را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در اوج گرما در فصل تابستان مهمترین نیاز مردم به آب و برق است که تأمین این مهم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

استاندار بوشهر بارش باران در روزهای گذشته در استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بارش باران در استان‌های مختلف از جمله بوشهر به منابع تأمین آب کمک کرد و این مهم سبب آبگیری در سدها، رودخانه‌ها و طرح‌های آبخیزداری شده است.

انشعاب آب در باغ ویلا و خانه باغ‌ها قطع می‌شود

گراوند، قطع انشعاب آب در باغ ویلا و خانه باغ‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر باید بدون اغماض نسبت به قطع انشعاب آب در باغ ویلا، خانه‌ باغ‌ها و انشعابات غیرمجاز و نسبت به معرفی متخلفان به دستگاه قضایی اقدام کنند.

وی تأمین آب شرب مردم در روستاها و شهرهای استان بوشهر را در اولویت دانست و خاطرنشان کرد: آب شرب که با سختی‌های فراوان تأمین می‌شود باید در مصرف شرب مردم قرار بگیرد و استفاده در موارد دیگر از جمله آبیاری درختان فضای سبز باید جلوگیری شود.

استاندار بوشهر از تسریع در روند اجرا سدها خبر داد و بیان کرد: با شتاب گرفتن اجرا طرح‌های سدسازی در استان سد باغان در زمستان امسال آماده آبگیری می‌شود و  در این راستا کارگاه سد دشت‌پلنگ در دشتی فعال شد و اجرا این پروژه شتاب بیشتری گرفته است.

گراوند با تأکید بر تسریع در اجرا پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر افزود: باید دستگاه‌های مرتبط در اجرا زیرساخت‌های پروژه‌های آب‌شیرین‌کن همکاری لازم با مجریان آنان داشته باشند.

52 هزار مترمکعب به ظرفیت تولید آب استان بوشهر افزوده می‌شود

وی با بیان اینکه پروژه‌های مهم آب‌شیرین‌کن در سطح استان بوشهر در حال اجرا است تصریح کرد: با افتتاح 2 پروژه آب‌شیرین‌کن 35 و 17 هزار مترمکعب بوشهر تولید آب بیش از 52 هزار مترمکعب افزایش می‌یابد و این درحالی است که پروژه‌های دیگر آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان در حال اجرا است.

استاندار بوشهر اجرا سد تنگ‌سدر در دشتی را مورد تأکید قرار داد و افزود: با اجرا خط انتقال آب از تنگ‌سدر بخشی از مشکلات دشتی برطرف شده است.

حل مشکلات آبرسانی در شهرها و روستاها در اولویت برنامه‌ها است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم با قدردانی از توجه استاندار به اجرا طرح‌های آبرسانی، از روند اجرا آب‌شیرین‌کن‌ها گزارشی ارائه کرد و گفت: حل مشکلات آبرسانی در شهرها و روستاها در اولویت برنامه‌ها است که در این راستا تسریع در تکمیل پروژه‌ها مورد توجه ویژه قرار دارد.

عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه در یکسال گذشته تولید آب از تأسیسات آب‌شیرین‌کن بوشهر و کنگان 15 هزار مترمکعب افزایش یافته است خاطر نشان کرد: علاج مشکل تأمین آب شرب استان بوشهر تکمیل پروژه‌های آب‌شیرین‌کن است که این مهم در دستور کار قرار دارد.

وی از اجرا طرح‌های آب‌شیرین‌کن در شهرهای سیراف، عسلویه و بندر دیر خبر داد و بیان کرد: برای تأمین آب شرب در شهرهای سیراف، عسلویه و بندر دیر پروژه‌های آب‌شیرین‌کن پیش‌بینی و طراحی شده است.

با تکمیل پروژه‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر به وضعیت پایدار می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه پروژه آب‌شیرین‌کن کنگان تا 20 هزار مترمکعب قابل افزایش ظرفیت تولید آب است تصریح کرد: با تکمیل پروژه‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر به وضعیت پایدار می‌رسد.

حمزه‌پور باتأکید بر مدیریت مصرف آب و صرفه‌جویی مناسب برای گذر از فصل تابستان گفت: اکنون علاوه بر اجرا طرح‌های آب‌شیرین‌کن کارها و فعالیت‌های مهم عملیاتی و یا افتتاح شده که در اوج فصل تابستان و خشکسالی تاکنون مشکل قابل توجهی با همراهی و مشارکت مردم گزارش نشده است.

وی قطع انشعابات غیرمجاز آب را مورد تأکید قرار داد و افزود: شرکت آب و فاضلاب مسئولیت تأمین آب شرب مردم در شهرها و روستاها است و استفاده از آب شرب در خانه باغ و باغ ویلا و اراضی کشاورزی و دامداری ممنوع است و با متخلفان برخورد قضایی و قانونی می‌شود.

بارش باران سبب آبگیری برخی از سدهای استان بوشهر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر هم گزارشی از وضعیت بارش باران در 2 روز گذشته در استان ارائه کرد و افزود: در بارش اخیر باران برخی سدهای در حال ساخت در نقاط مختلف آبگیری شد و میانگین میزان بارش باران در استان افزایش داده است.

علی محمدی با بیان اینکه میانگین بارش باران در استان در فصل زراعی جاری نسبت به سال قبل 50 درصد کاهش یافته است خاطر نشان کرد: با بارش باران در 2 روز گذشته این میزان به 45 درصد کاهش داد.

وی از تولید 34 میلیون مترمکعب روان‌آب از محل بارش باران روز گذشته در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: از  تولید 34 میلیون مترمکعب روان‌آب از محل بارش باران روز گذشته در استان بوشهر 28 میلیون مترمکعب آن ذخیره‌سازی شد و مورد استفاده در بخش‌های مختلف قرار گرفت.

4 میلیون مترمکعب آب در سد رئیسعلی دلواری دشتستان ذخیره شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به ذخیره شدن 4 میلیون مترمکعب آب در سد رئیسعلی دلواری دشتستان در جریان بارش باران روز گذشته تصریح کرد: بارش باران، آب قابل توجهی وارد سد کوثر به‌عنوان مهمترین منبع تأمین کننده آب شرب استان بوشهر کرده است.

محمدی افزود: بارش باران در روز گذشته سبب آبگیری برخی از سدهای در دست ساخت استان بوشهر شد.

کلمات کلیدی خبر : سد باغان وعده ها
خبر فوری