پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7755358 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10917176
کد خبر : 408457 تاریخ ثبت : 1400/4/28 17:51 نظرات تایید شده : 0

هوای بوشهر شرجی می‌شود

خلیج فارس: هواشناسی بوشهر اعلام کرد از امروز تا آخر هفته شرجی هوا در این استان افزایش می‌یابد.

به گزارش خلیج فارس؛ محمدرضا انصاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز تا اواخر هفته با وزش جریان‌های جنوبی، شرجی و رطوبت هوا در استان مقدار بالایی خواهد داشت.

او همچنین با اشاره به ادامه فعالیت سامانه موسمی، افزود: در ساعاتی از ظهر امروز تا اوایل شب با افزایش ابر‌های همرفتی در استان، به ویژه در ارتفاعات شرقی و در بخش‌هایی از مناطق جنوبی، وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به صورت رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و وزش تندباد لحظه‌ای گاهی همراه با گردوخاک و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: آسمان استان تا پیش از ظهر فردا، قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر خواهد بود. همچنین در برخی نقاط به ویژه نواحی جنوبی و ارتفاعات استان رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای رخ می‌دهد و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی پدید می‌آید.

انصاری عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد بیشتر جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی ۳۸ کیلومتر در ساعت و هنگام وقوع ناپایداری بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

او بیان کرد: ارتفاع موج هم ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و هنگام وزش تندباد لحظه‌ای ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

به گفته این کارشناس هواشناسی، در شبانه روز گذشته اهرم، برازجان و خورموج با ۴۰،  و جم با  ۲۴ درجه سلسیوس، بیشترین و  کمترین دما را گزارش کرده‌اند.

انصاری گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۴:۲۵ بامداد، جزر اول ساعت ۱۲، مد دوم ساعت ۱۷:۱۰ و جزر دوم دریا ساعت ۲۱:۳۴ خواهد بود.

کلمات کلیدی خبر : هواشناسی
خبر فوری