پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7273889 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10433746
کد خبر : 408452 تاریخ ثبت : 1400/4/28 12:08 نظرات تایید شده : 0

آغاز واکسیناسیون بالای 50 ساله‌ها در بوشهر

خلیج فارس: واکسیناسیون گروه سنی ۵۰ سال به بالا از صبح امروز در استان بوشهر همزمان با ۴ استان جنوبی دیگر آغاز شد.

به گزارش خلیج فارس؛ واکسیناسیون گروه سنی ۵۰ سال به بالا از صبح امروز در استان بوشهر همزمان با استان‌های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی آغاز شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت امکان ثبت‌نام واکسن افراد ۵۰ سال به بالا (متولدین ۱۳۵۰ و قبل از آن) ساکن استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از طریق سامانه salamat.gov.ir فراهم شده است.
 
بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، افراد ۵۰ تا ۶۰ سال ساکن استان‌های یاد شده که که دارای پرونده در پایگاه‌های بهداشت هستند می‌توانند از هم‌اکنون برای دریافت واکسن ثبت‌نام کنند.
 
اگر فردی دارای پرونده سلامت نیست می‌تواند به نزدیک‌ترین پایگاه بهداشتی مراجعه و تشکیل پرونده دهد و پس از آن برای تزریق واکسن ثبت‌نام کنند. این اقدام بدین منظور است که افراد از سایر استان‌ها به این استان برای واکسیناسیون سرازیر نشوند.
 
افراد ۶۰ سال به بالا (متولدین ۱۳۴۰ و قبل از آن) در همه‌ی استان‌های کشور می‌توانند از طریق salamat.gov.ir برای تزریق واکسن ثبت‌نام کنند و برای این کار نیازی به داشتن پرونده در پایگاه‌های بهداشتی نیست.

کلمات کلیدی خبر : واکسیناسیون
خبر فوری