پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7546615 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10707869
کد خبر : 408400 تاریخ ثبت : 1400/4/28 00:25 نظرات تایید شده : 0

مدیریت بحران: زلزله به دشتستان خسارت نزد

خلیج فارس: مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: زمین لرزه‌ای که امروز در ۲۱ کیلومتری وحدتیه شهرستان دشتستان رخ داد، به این شهرستان آسیبی نزده است.

به گزارش خلیج فارس؛ زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر ساعت ۱۹:۰۴ امروز در مرز استان فارس و بوشهر و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین رخ داد.

کانون وقوع این حادثه حوالی خشت در استان فارس و ۲۱ کیلومتری وحدتیه در شهرستان دشتستان بود.

جهانگیر دهقانی مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که این زلزله خسارتی نداشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز در این باره بیان کرد: شدت زلزله به حدی بود که افزون بر وحدتیه در دیگر نقاط شهرستان دشتستان و همچنین شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم نیز احساس شد.

غلامرضا حاحیانی افزود: در اولین لحظات وقوع این زمین لرزه ۴ تیم‌ ارزیاب و اعضای خانه‌های هلال روستا‌ها و شهر‌های نزدیک به منطقه اعزام شدند.

او ادامه داد: گزارش تیم‌های ارزیاب اعزامی و همچنین استعلام از خانه‌های هلال و دهیاران منطقه، حاکی از این است که این زمین لرزه خسارات جانی و مالی به دنبال نداشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از آماده باش تیم‌های عملیاتی این جمعیت خبر داد و از هم استانی‌ها خواست آرامش خود را حفظ کنند و از عزیمت به مناطق پرخطر بپرهیزند.
زمین‌لرزه به آثار تاریخی آسیبی نرساند

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر نیز گفت:با بررسی‌های اولیه، گزارشی مبنی بر آسیب زلزله عصر امروز به آثار تاریخی استان گزارش نشده است.

نصرالله ابراهیمی افزود: نزدیک‌ترین شهر استان به کانون این زمین‌لرزه وحدتیه دشتستان با ۲۱ کیلومتر بود و مرکز استان هم تا کانون زلزله ۸۹ کیلومتر فاصله داشت.

او بیان کرد: کارشناسان با بررسی های بعدی، در صورت آسیب دیدگی آثار تاریخی، خسارت را اعلام خواهند کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی خبر : زلزله دشتستان
خبر فوری