پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7752639 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10914453
کد خبر : 406244 تاریخ ثبت : 1400/4/15 10:47 نظرات تایید شده : 48
به این 3 دلیل نباید برق بوشهر قطع شود

بیشتر از این مردم را عصبانی نکنید

خلیج فارس: در شرایط اقتصادی فعلی کشور که نفسی برای مردم نمانده و روز به روز عرصه بر همه تنگ تر و سفره ها کوچک تر می شود، بی برقی در تابستان گرم بوشهر ظلم مضاعف است، از این رو مردم را بیشتر از این عصبانی نکنید.

خلیج فارس: بار دیگر و همزمان با گرمای کم سابقه، شاهد قطع مکرر و چند ساعته برق در استان هستیم، در حالی که مردم انتظار دارند به سه دلیل مشخص و قابل توجیه، بوشهر از لیست خاموشی ها حذف شود.

به گزارش خلیج فارس؛ به گفته شهروندان، برنامه خاموشی هایی که شرکت برق از روز گذشته اعلام کرده نیز چندان دقیق اعمال نمی شود تا جدا از کلافه شدن در گرما، نگران از بین رفتن لوازم برقی منازل شان بر اثر خاموشی های بی برنامه باشند، آن هم در شرایط اقتصادی کنونی که جایگزینی این لوازم برای بسیاری از مردم امکانپذیر نیست.

تهدید معاون استاندار به قطع برق پتروشیمی ها

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر در مصاحبه با صداوسیما ضمن بیان اینکه کمبود برق در کشور را درک می‌کنیم گفت: اما با توجه به اینکه استان بوشهر امتیاز استفاده از تولید برق مازاد پتروشیمی ها را به توانیر می‌دهد، انتظار می‌رود به مطالبات مردم استان در تامین برق نیز توجه ویژه شود.

مهرداد ستوده افزود: اگر خاموشی‌های استان تغییری نکرد به طور یقین برای قطع برق پتروشیمی‌ها اقدام می‌کنم چون وقتی این تأمین برق نتواند در زندگی و آسایش مردم استان نسبت به مناطق سردسیر تغییر و تفاوتی وجود داشته باشد، بی‌شک این تضییع حق مردم استان است.

ستوده از مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی هم خواست تا این موضوع را پیگیری کنند و مشکلات برق استان را کاهش دهند.

به این 3 دلیل بوشهر باید از لیست خاموشی حذف شود

دلیل نخست: طبق پیگیری های «خلیج فارس»، تولید برق بوشهر بیش از نیاز مصرفی آن می باشد، طوری که یک سوم به عنوان مازاد در شبکه سراسری مورد مصرف قرار می گیرد. (حدود 2500 مگاوات ظرفیت تولید استان برآورد شده، اما مصرف استان در پیک بار به 2000 مگاوات هم نمی رسد!)

البته گویا به دلایلی نظیر بی توجهی های وزارت نیرو یا تحریم ها، بخشی از نیروگاه های برق استان در مدار نیستند یا با همه ظرفیت فعالیت نمی کنند که جای بحث و بررسی دارد، ولی واقعیت را نمی توان انکار کرد که تولید برق در بوشهر بیش از نیاز مصرفی است.

دلیل دوم: در فصل زمستان برای تامین نیاز گازی مناطق سردسیر کشور، به درستی همه تلاش دولت و خصوصا وزارت نفت به کار گرفته می شود و حتی گاز صنایع در سایر مناطق قطع شده یا کاهش می یابد، حالا در گرمای تابستان هم مردم جنوب و از جمله بوشهر انتظار دارند شاهد همین مهربانی باشند! گرمای جنوب غیرقابل تحمل است و عادلانه نیست نسخه ای مشابه سایر نقاط خوش آب و هواتر برایش پیچیده و مانند سایر استان های دیگر در مرکز و شمال مشمول خاموشی باشد.

دلیل سوم: وجود نیروگاه اتمی بوشهر که ظرفیت تولید برق آن هزار مگاوات اعلام شده، این انتظار را جدی تر کرده که استان از حق میزبانی آن بهره مند باشد.

سالها شعار "انرژی هسته ای حق مسلم ماست" سر داده شده و کشور هم بابت آن هزینه زیادی داده، حالا که مسئولان می گویند نیروگاه در مدار است، کمترین توقع این است که مردم میزبان این صنعت، از نتایج آن برخوردار باشند.

نهایتا اینکه مردم استان به حق انتظار دارند نمایندگان مجلس، مدیران استانی، نماینده ولی فقیه و نماینده مجلس خبرگان با جدیت مدافع حقوق آنها باشند و پیگیر حذف خاموشی در استان شوند.

در شرایط اقتصادی فعلی کشور که نفسی برای مردم نمانده و روز به روز عرصه بر همه تنگ تر و سفره ها کوچک تر می شود، بی برقی در تابستان گرم بوشهر ظلم مضاعف است، از این رو مردم را بیشتر از این عصبانی نکنید.

کلمات کلیدی خبر : برق خاموشی
خبر فوری