پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7717860 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10879560
کد خبر : 405384 تاریخ ثبت : 1400/4/9 13:06 نظرات تایید شده : 17
در گفتگو با «خلیج فارس» مطرح شد؛

شاخصه‎های منتخبان دوره ششم برای انتخاب شهردار بوشهر

خلیج فارس: در ترکیب نهایی شورای ششم بوشهر، 6 عضو از ائتلاف های مورد حمایت اصولگرا و یک نفر نیز در ادوار گذشته مورد حمایت این لیست بوده، همچنین دو عضو نیز با سابقه فعالیت شورایی از 14 مردادماه ساکنان عمارت امیریه خواهند بود.

خلیج فارس: منتخبان ششمین دوره شورای شهر بوشهر در گفت و گو با «خلیج فارس» شاخصه های مدنظر خود برای انتخاب شهردار مرکز استان را مطرح کردند.

به گزارش خلیج فارس؛ در انتخابات 28 خردادماه، اکثریت صندلی های شورای شهر بوشهر در اختیار اصولگرایان قرار گرفت، اگرچه این گروه نیز از دو ائتلاف و لیست بودند که یکی با سرلیستی جعفر پورکبگانی فرماندار اسبق بوشهر (ائتلاف طلیعه خدمت) و دیگری منتسب به جمیری نماینده بوشهر (ائتلاف شفافیت و کارآمدی) بود.

در ترکیب نهایی شورای ششم که از 14 مرداد فعالیت خود را آغاز می کند، 6 عضو از ائتلاف های رسمی اصولگرا و یک نفر نیز در ادوار گذشته مورد حمایت این لیست بوده (حیدر رفاهی)، ضمن اینکه دو عضو نیز با سابقه فعالیت شورایی در ادامه کار حضور دارند.

اگرچه مهمترین تصمیم شورای شهر، انتخاب شهردار می باشد، اما طی سالیان اخیر شوراهای مرکز استان در این زمینه دچار سردرگمی یا آزمون و خطاهای متعدد بوده اند که بخشی از آن ناشی از چند دسته بودن اعضا و گرایش های بسیار متفاوت اعضا بوده، از این رو باید دید برای دوره ششم که اکثریت در اختیار یک طیف سیاسی است چگونه عمل می کنند.

«خلیج فارس» در گفتگو با 9 منتخب شورای آینده بوشهر، از آنها خواست دیدگاه خود را درباره شاخص های مدنظرشان برای تعیین شهردار بازگو کنند که اگرچه اغلب آنها به بیان مواردی کلی پرداخته اند (از پاکدستی تا سابقه مدیریت)، اما می تواند تا حدودی نگاه منتخبان به شهردار آینده را نشان دهد.

با این توضیح که رنگ بندی جدول نشان دهنده گرایش منتخبان شورای ششم بوشهر می باشد، پاسخ های آنها را در ادامه می خوانید:

خبر فوری