پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3928549 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6925442
کد خبر : 402409 تاریخ ثبت : 1400/3/20 13:20 نظرات تایید شده : 0

هشدار مشاور وزیر کشور به شعار‌ها و کنش‌های غیرمتعارف قومی در انتخابات ۱۴۰۰

خلیج فارس:سید سعید جلالی، مشاور وزیر کشور و پژوهشگر حوزه اقوام با اشاره به میراث مشترک اقوام ایرانی و در هم تنیدگی قومی در ایران گفت: «روابط و مناسبات اقوام در ایران، از سنخ روابط خویشاندان بوده و مبتنی بر یک میراث و کنش فرهنگی است. نباید یک امر فرهنگی و اجتماعی را به ساحت سیاست تقلیل داد. آنچه در تبلیغات انتخاباتی برخی از نامزد‌های محترم سهوا به چشم می‌آید دامن زدن به قومیت گرایی در ایران است. به عنوان کارشناس حوزه اقوام ایرانی و جدای از خطوط سیاسی این موضوع را مغایر همبستگی ملی و حکمرانی مطلوب می‌دانم.»


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛او تاکید کرد: «انتخابات ریاست جمهوری یک کنش ملی و رییس جمهور انسجام بخش کلیه اقوام و گروه‌های اجتماعی است و هرگونه بهره برداری از احساسات یک قوم خاص خدشه به کارکرد این نهاد است»
 


مشاور وزیر کشور همچنین پافشاری بر مطالبات اقوام و اقشار اجتماعی را در فرایند انتخاباتی در قالب برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی دارای چارچوب‌هایی دانست که عدم توجه به آن‌ها ممکن است موجب بروز خسارت جدی در پیوند‌های ملی شود.

جلالی ضمن تکذیب فعالیت در جایگاه معاونت اقوام یکی از نامزد‌های ریاست جمهوری، گفت: «بنده تاکنون پای به هیچ ستاد انتخاباتی نگذاشته ام و بر اساس وظیفه ملی برای هر کدام از نامزد‌های هایی که تقاضای مشاوره در این حوزه را داشته اند آماده بوده ام. اما متاسفانه ستاد انتخاباتی یکی از نامزد‌های عزیز بدون مشورت با بنده، حکم مذکور را صادر فرمودند که اینجانب بلافاصله عدم همکاری در این سطح را به ستاد ایشان اعلام کردم.»
خبر فوری