پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3932368 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6929251
کد خبر : 402397 تاریخ ثبت : 1400/3/20 11:26 نظرات تایید شده : 5
کوچکتر شدن سفره مردم و بی خیالی مسئولان

گرانی‌های رسمی بعد از انتخابات!

خلیج فارس: افزایش تدریجی و غیر رسمی قیمت ها، زمزمه گرانی ها پس از انتخابات را افزایش داده است.

خلیج فارس: افزایش تدریجی و غیر رسمی قیمت ها، زمزمه گرانی ها پس از انتخابات را افزایش داده است.

به گزارش خلیج فارس؛ اخبار منفی درباره افزایش قیمت مرغ پایانی ندارد و کمتر از دو ماه از تعیین نرخ 24900 تومانی برای کیلو، امروز خبری از رعایت آن نیست و قیمت به 30 هزارتومان رسیده است. با این حال مرغداران معتقدند وضعیت فعلی تولید بغرنج است و قیمت بالاتر از این باشد.

همچنین با وجود تکذیب های مسئولان، قیمت برخی از انواع نان خصوصا آزادپزها افزایش یواشکی را تجربه کرده و احتمال اینکه نرخ رسمی در تیرماه اعلام شود وجود دارد.

خبرنگار «خلیج فارس» کسب اطلاع کرد: دو هفته پیش نرخ جدید تاکسی نیز از سوی شورای شهر به فرمانداری ارسال شده، ولی گویا بررسی و ابلاغ آن به بعد از انتخابات موکول شده است.

گرانی پی در پی کالاهای اساسی

گرانی پی در پی برخی کالاهای اساسی، واکنش رئیس جمهور را به دنبال داشت و روحانی دیروز در جلسه هیات دولت با بیان اینکه افزایش قیمت کالاها بویژه اقلام ضروری مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست گفت: وزارت صمت موظف است با جدیت و با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط (اصناف و تولید گنندگان) نسبت به کنترل قیمت‌ها و ممانعت از افزایش آنها اقدام کند.

این اظهارات در حالی مطرح شده که با وجود گذشت سه ماه از آغاز سال ۱۴۰۰، قیمت مرغ، روغن و شکر به طور قانونی و نان در برخی مناطق بدون مجوز ستاد تنظیم بازار گران شده است.

همچنین دو روز پیش نامه‌ای منتشر شد که در آن انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران به شرکت‌های تولیدی اعلام کرد می‌توانند قیمت مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، پودر و مایعات لباسشویی، صابون و خمیردندان ۲۵ درصد و مابقی محصولات را ۲۰ درصد افزایش دهند، اما ساعتی بعد، رئیس این انجمن گفت که افزایش قیمت‌ها هنوز اعلام نشده است. اتفاقی که نشان از موکول شدن رسمی گرانی شوینده ها به بعد از انتخابات می دهد.

تولیدکنندگان هم در فشار!

با این حال بیشتر تولیدکنندگان می‌گویند که با توجه به کاهش قدرت خرید مردم در سال‌های اخیر تمایلی به افزایش قیمت محصولات خود ندارند، اما افزایش قیمت مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید، آن‌ها را وادار به افزایش قیمت محصول نهایی می‌کند.

حالا باید دید تذکر رئیس جمهور باعث توقف گرانی ها می شود یا بیشتر برای رفع مسئولیت بوده است!

کلمات کلیدی خبر : گرانی افزایش قیمت
خبر فوری