پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3519767 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6511867
کد خبر : 402376 تاریخ ثبت : 1400/3/20 10:00 نظرات تایید شده : 0

تولید ۸ میلیون دز واکسن ایرانی تا پایان تابستان

خلیج فارس:معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تولید ۸ تا ۱۰ میلیون دز واکسن ایرانی تا پایان تابستان خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در سفر به یزد گفت: براساس پیش بینی‌های انجام شده، تا پایان تابستان ۸ تا ۱۰ میلیون دز واکسن ایرانی در کشور تولید خواهد شد.

                          تولید ۸ میلیون دز واکسن ایرانی تا پایان تابستان

وی افزود: تاکنون پنج شرکت تولید کننده، مجوز تولید واکسن را از کمیته ملی اخلاق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرده اند و این واکسن‌ها مراحل ۲ و سه کارآزمایی بالینی را طی می‌کنند.

رئیس کمیته ملی اخلاق وزارت بهداشت با اشاره به نبود واکسن به میزان لازم در دنیا ادامه داد: در چنین شرایطی، بسیاری از کشور‌های دنیا، به برخی از واکسن‌ها قبل از، گذراندن تمام مراحل علمی، مجوز واکسیناسیون عمومی داده می‌شود، اما تاکنون در کشور ما، چنین تصمیمی اتخاذ نشده است.

وی افزود: ضرورت حمایت از تولید واکسن ایرانی در شرایط فعلی و اهمیت ایمنی مردم از جمله مباحث مهم تاثیرگذار در این تصمیم است.

نجفی اظهار داشت: تولید انبوه واکسن در کشور، نیازمند مجوز نهاد‌های نظارتی، از جمله سازمان غذا و دارو است.

رئیس کمیته اخلاق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نیاز کشور به بیش از مقدار تولیدی افزود: برای پوشش واکسیناسیون اقشار مختلف جامعه، هم به واکسن ایرانی و هم به واکسن خارجی در کشور نیاز داریم.

کلمات کلیدی خبر : واکسن ایرانی تابستان
خبر فوری