پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3931852 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6928731
کد خبر : 402372 تاریخ ثبت : 1400/3/20 10:53 نظرات تایید شده : 0

توصیه‌هایی که شما را کچل می‌کند!

خلیج فارس:مراقبت های تخصصی و غیر تخصصی بسیاری وجود دارد که شما می توانید برای موهای خود به کار بگیرید. برخی از این مراقبت های خانگی که دوستانتان به شما معرفی می کنند کاملا غیر واقعی است و آسیب جدی به موهای شما وارد می کند.

ریزش مو
مراقبت‌های تخصصی و غیر تخصصی بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید برای مو‌های خود به کار بگیرید. برخی از این مراقبت‌های خانگی که دوستانتان به شما معرفی می‌کنند کاملا غیر واقعی است و آسیب جدی به مو‌های شما وارد می‌کند.

در این مطلب برخی از مراقبت‌های غیر تخصصی را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانند باعث ایجاد آسیب جدی به مو‌های شما و ریزش مو شوند.

۱. شستن مو‌ها با استفاده از تاید
 
تاید یک ماده کاملا قلیایی است و باعث خشک شدن پوست و موی سر می‌شود. این خشک شدنمو‌ها باعث پف کردن و حجم گرفتن آن‌ها می‌شود که برخی به اشتباه فکر می‌کنند مو‌های آن‌ها پرپشت شده اشت، اما در بلند مدت باعث ریزش مو می‌شود.
 
۲. استفاده از مایونز برای کراتینه کردن مو‌ها
 
یک شرکت تولید کننده کراتینه مو به نام مایونز وجود دارد و بسیاری از افراد به اشتباه این نام تجاری را با سس مایونز اشتباه می‌گیرند و تصور می‌کنند می‌توانند برای کراتینه کردن مو‌های خود از سس مایونز استفاده کنند. استفاده از سس مایونز باعث خشکی شدید مو‌های و ایجاد شوره سر شود. این ماده می‌تواند مو‌های شما را نابود کند.

۳. استفاده از شامپو بچه بر مو‌های بزرگسالان

این یک تصور کاملا اشتباه است که شامپو بچه ملایم‌تر است و شما می‌توانید برای مو‌های خود از آن استفاده کنید PH موجود در این شامپو متناسب مو‌های بچه است. PH موجود در این شامپو به این دلیل برای استفاده بزرگسالان مناسب نیست که پوست سر نوزادان چربی ندارد و PH ملایم تری دارد، اما پوست سر افراد بزرگسال چربی تولید می‌کند در نتیجه برای پاکیزگی نیاز به شامپوی قوی تری دارند.
 
۴. خاصیت درمان کنندگی کراتینه

کراتینه به هیچ عنوان خاصیت درمان کنندگی ندارد بلکه در صورت استفاده از مواد مرغوب و یک کراتینه کار حرفه‌ای به مدت کمتر از یک سال مو‌های شما را زیبا نگه میدارد و پس از این مدتی می توانید کراتینه را مجددا تمدید کنید در صورتی که از کراتینه کار مواد مرغوب استفده نکنید ساقه مو آسیب دیده و مجبور می‌شوید آن را کوتاه کنید و همچنین موجب چرب شدن پوست سر و ریزش مو می‌شود.

۵. تقویت مو‌ها با کوتاه کردن آن‌ها

اگر مبتلا به ریزش مو هستید باید علت اصلی آن را متوجه شوید، زیرا کوتاه کردن مو تاثیری در درمان ریزش مو ندارد بلکه تنها قسمت‌های خشک و آسیب دیده را حذف می‌کنید و این کار باعث پرپشت بنظر رسیدن مو‌ها می‌شود.
 
 
۶. استفاده از نوشابه برای لخت کردن مو‌ها
 

بسیاری از افرادی که از نوشابه برای لخت کردن مو‌های خود استفاده کرده اند بر این باورند که نوشابه هیچ تاثیری ندارد. PH نوشابه ۲/۸ است که نشان دهنده اسیدی بودن آن است در صورتی که PH مناسب پوست و موی سر بین ۵ تا ۷ است. استفاده از نوشابه در بلند مدت به پوست و موی شما آسیب می‌زند.

منبع:تابناک

خبر فوری