پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3510733 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6502661
کد خبر : 402355 تاریخ ثبت : 1400/3/20 08:24 نظرات تایید شده : 0

مجوز ترانزیت خارجی برای گمرک دیر صادر شد

خلیج فارس: گمرک جمهوری اسلامی ایران مجوز رویه گمرکی «ترانزیت خارجی» برای گمرک دیر صادر کرد.

به گزارش خلیج فارس؛ بهروز قره بیگی در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اموراقتصادی و دارایی در استان بوشهر که به میزبانی گمرک بوشهر برگزار شد، بیان کرد: رویه ترانزیت خارجی در گمرک مربوط به کالا‌هایی است که از مبدایی در خارج از کشور به مقصدی در خارج از کشور می‌رود و فقط از خاک کشور ثالث عبور می‌کند.

او افزود: با توجه به افزایش میزان صادرات و ترانزیت از بندر دیر، در گذشته مجوز رویه گمرکی «کارنه تیر» برای این بندر صادر شده بود که با درخواست فعالان اقتصادی و افزایش میزان ترانزیت کالا با پیگیری ستاد گمرکات استان بوشهر، مجوز رویه گمرکی «ترانزیت خارجی» نیز برای این بندر صادر شد.

مدیرکل گمرک بوشهر ادامه داد:دریافت این مجوز علاوه بر ارز آوری و تسهیل در بازرگانی موجب کاهش هزینه‌ها و توسعه اشتغال پایدار و همچنین رونق تولید در این منطقه می‌شود.

قره بیگی با بیان اینکه متقاضیان ترانزیت خارجی از این پس نیازی نیست به گمرک بوشهر مراجعه کنند، بیان کرد: فعالان اقتصادی و متقاضیان ترانزیت خارجی می‌توانند از هر مرز ورودی کشور به صورت مستقیم برای ترانزیت کالای خود از طریق گمرک بندر دیر اقدام کنند.

او گفت: بیشترین درخواست برای ترانزیت کالا از گمرک دیر مربوط به کشور‌های آسیای میانه، کشور‌های اروپایی و ترکیه است که می‌خواهند کالاها را به کشور‌های حوزه خلیج فارس ترانزیت کنند.

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک بوشهر افزود: در کنار تلاش این ستاد برای دریافت مجوز ترانزیت خارجی به بندر دیر، تجهیز زیرساخت‌های ارتباطی و نیروی انسانی مورد نیاز در گمرک دیر نیز در نظر گرفته شده است.

قره بیگی بیان کرد: همچنین با چشم اندازی که برای بندر دیر پیش بینی شده است پیگیر مجوز انبار اختصاصی تحت کلید گمرک و رویه گمرکی «کران بری» برای این بندر هستیم که امیدواریم پس از طی مراحل مطالعات تخصصی مجوز آن‌ها نیز صادر شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی خبر : گمرک بهروز قره بیگی
خبر فوری