پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3934509 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6931404
کد خبر : 402309 تاریخ ثبت : 1400/3/19 22:35 نظرات تایید شده : 0

وزارت آموزش و پرورش آمار دقیقی از کمبود معلم ندارد

خلیج فارس:عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش آماری دقیقی از کمبود معلم در اختیار ندارد.

مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (چهارشنبه ۱۹ خرداد) کمیته آموزش و پرورش این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه طرح تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش با حضور اعضای کمیسیون آموزش مجلس و بخش‌های مختلف دولت مورد بحث قرار گرفته و جزئیات آنرا هم مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش آمار دقیق از نیاز خود به معلم در اختیار ندارد افزود: آموزش و پرورش باید از طریق سامانه بکفا (سامانه مدیریت نیروی انسانی آموزش و پرورش) نیاز خود را تعریف و به کمیته آموزش و پرورش ارائه دهد. لذا مقرر شد آموزش و پرورش نیاز حقیقی خود را به تفکیک جنسیت، دوره تحصیلی و گروه های شغلی به کمیته ارائه دهد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: مشکلات معلمان حق التدریسی، نیروهای خرید خدمت، مربیان پیش دبستانی، آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و معلمان مدارس غیردولتی از دستور کارهای کمیته آموزش و پرورش است و می‌کوشیم آنرا حل و فصل کنیم.

منبع: فارس
خبر فوری