پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3517432 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6509465
کد خبر : 402267 تاریخ ثبت : 1400/3/19 17:25 نظرات تایید شده : 0

کاهش گرما و ارتفاع موج در بوشهر

خلیج فارس: هواشناسی بوشهر اعلام کرد: خلیج فارس از فردا تا دوشنبه هفته آینده مواج خواهد بود.

به گزارش خلیج فارس؛ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از ظهر فردا (پنجشنبه۲۰ خرداد) تا پایان دوشنبه آینده (۲۴ خرداد) به سبب وزش باد‌های شدید شمال غربی بر روی خلیج فارس، و سواحل استان، دریا به تناوب مواج و طوفانی خواهد بود.

محمدرضا انصاری افزود: پیش بینی می‌شود در این مدت در برخی ساعات سرعت وزش باد شمال غربی بر روی دریا به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا تا ۳ متر افزایش یابد.

او از دریانوردان خواست از تردد‌های دریایی غیر ضروری به ویژه تردد با شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی خودداری کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر همچنین آسمان استان را تا فرداصاف همراه با غبار محلی، در ساعاتی وزش باد و گاهی  گردوخاک پیش‌بینی کرد و گفت: فردا در برخی نواحی جنوبی مه صبحگاهی رخ می‌دهد.

انصاری عنوان کرد: جهت وزش باد بیشتر شمال غربی تا غربی و در نواحی جنوبی گاهی جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۸ و در برخی از ساعات بر روی دریا و در سواحل ۱۲ تا ۴۲ گاهی تا ۵۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

او افزود: ارتفاع موج ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ و در برخی از ساعات ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به کاهش شدت گرما، اعلام کرد: در شبانه روز گذشته اهرم، برازجان و خورموج با ۴۴ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر‌های استان بوده‌اند.

انصاری بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا  ۵۴ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۰۸:۰۲، جزر دوم ساعت ۱۵:۵۲ و مد دوم ساعت ۲۱:۲۶ خواهد بود.

کلمات کلیدی خبر : هواشناسی
خبر فوری