پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3928218 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6925109
کد خبر : 402113 تاریخ ثبت : 1400/3/18 10:18 نظرات تایید شده : 1
سرگردانی ‌برای دُز دوم واکسن کرونا

ان‌شاءالله می‎رسد!

خلیج فارس: رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تایید اینکه ذخایر واکسن استان پایان یافته می گوید: این مشکل کشوری است و در انتظار رسیدن محموله واکسن ها از کشورهای روسیه، چین و هند و همچنین سهمیه کوواکس از ایتالیا و کره جنوبی هستیم تا در کشور توزیع شود.

خلیج فارس: با پایان ذخایر واکسن، فعلا واکسیناسیون متوقف شده ولی مسئولان می گویند واکسن می رسد.

به گزارش خلیج فارس؛ برخی هم استانی ها که نوبت دوم تزریق واکسن آنها رسیده، می گویند: از مراکز بهداشت منطقه شان تماس گرفته و گفته شده که فعلا مراجعه نکنند، چون واکسن موجود نیست.

این در شرایطی است که واکسن‌ های داخلی هم هنوز به تولید انبوه نرسیده‌ اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تایید اینکه ذخایر واکسن استان پایان یافته به خلیج فارس می گوید: این مشکل کشوری است و در انتظار رسیدن محموله واکسن ها از کشورهای روسیه، چین و هند و همچنین سهمیه کوواکس از ایتالیا و کره جنوبی هستیم تا در کشور توزیع شود.

حالا گروهی که دوز اول واکسن را تزریق کرده‌ اند و زمان تزریق دوز دوم‌ شان طولانی شده، نگران ایمنی بدن‌شان هستند، اما وزارت بهداشت اعلام کرد که «تأخیر چندروزه تا چند هفته و برای برخی از واکسن‌ها تا چند ماه، تأثیری بر اثربخشی و ایمنی‌زایی واکسن ندارد.»

در این شرایط، برخی پیشنهاد استفاده از واکسن‌ های ترکیبی را  می‌دهند؛ یعنی دوز اول و دوم از 2 شرکت متفاوت تولید‌کننده واکسن تزریق شود. آنها این راه‌حل را تنها چاره‌کار برای جبران کمبود واکسن می‌دانند؛ هرچند این موضوع از سوی برخی متخصصان با ابهاماتی مواجه شده است.

کلمات کلیدی خبر : واکسن سعید کشمیری
خبر فوری