پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3933078 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6929971
کد خبر : 402024 تاریخ ثبت : 1400/3/17 22:24 نظرات تایید شده : 0

مراسم تشییع‌ کیلومتری در دیّر!

خلیج فارس: رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر گفت: مراسم‌ تشییع، عروسی و دورهمی‌ باید با حداقل حضور افراد برگزار شود نه اینکه شاهد مراسم‌ تشییع کیلومتری باشیم.

به گزارش خلیج فارس؛ احمد آخوندی بیان کرد: رعایت نکردن درست شیوه‌نامه‌های بهداشتی و برگزاری دورهمی‌ها باعث شد برای اولین بار در طول ۱۵ ماه از شیوع کرونا در کشور، وضعیت این شهرستان قرمز شود.

او افزود: یکی از معضلاتی که تأثیر زیادی در افزایش مرگ‌ومیر بیماران کرونایی دارد، مراجعه دیرهنگام مبتلایان به کرونا در مرحله درگیری ریه  به مراکز درمانی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر عنوان کرد: ۲۴ درصد مرگ‌ومیر‌های ناشی از کرونا در شهرستان دیر مربوط به دوره ۷۰ روزه از اول فروردین تا نهم خرداد است.

آخوندی ادامه داد: ۵۵ درصد نمونه‌های مثبت کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در شهرستان دیر، مربوط به امسال است.

او با انتقاد شدید از شلوغی و رعایت نکردن اصول بهداشتی در مراسم‌ تشییع، گفت: مراسم‌ تشییع، عروسی و دورهمی‌ باید محدود و یا با حداقل حضور افراد و بستگان برگزار شود نه اینکه شاهد مراسم‌ تشییع کیلومتری باشیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بیان کرد: سالن‌های ورزشی با رعایت موارد بهداشتی و با نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت، و اصناف اجازه فعالیت دارند، اما ورزش در کنار ساحل و زمین‌های چمن محلات و دورهمی‌های افراد در ساحل باید تعطیل شود.

آخوندی با اشاره به آمار واکسیناسیون کرونا در شهرستان عنوان کرد: در فاز اول ۷۷۲ نفر و در فاز دوم که مربوط به سالمندان است هزار و ۱۰۲ نفر در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی خبر : دیر
خبر فوری