پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3515171 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6507168
کد خبر : 401819 تاریخ ثبت : 1400/3/16 12:40 نظرات تایید شده : 0

جهاد دانشگاهی: 8 موج نظرسنجی انتخاباتی در بوشهر اجرا شد

هشت موج نظرسنجی انتخاباتی در بوشهر اجرا شدخلیج فارس: رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر گفت: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ایسپا وابسته به سازمان جهاد دانشگاهی تاکنون هشت موج نظرسنجی در سطوح ملی و استانی توسط تیم پرسشگری مجرب، تیم ورود داده ها و ارزیابی نتایج اجرا کرده است.

به گزارش خلیج فارس به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر روز شنبه به نقل از  علی احمدی‌زاده اعلام کرد: از شهریورماه سال ۹۹ تاکنون، هفت موج به شکل تلفنی و یک موج به شکل حضوری در شهرها و روستاهای استان در خصوص مشارکت مردم و آرای کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری اجرا شده است.

وی افزود: در این دوره نظرسنجی ریاست جمهوری، نظرسنجی‌های انتخاباتی از شهریور ۹۹ به صورت خویش‌فرمایی در هفت موج توسط ایسپا آغاز شد که نخستین نظرسنجی به صورت حضوری در استان بوشهر از نهم خرداد ماه اجرا شده و در حال حاضر موج نهم در حال اجرا است. 

احمدی‌زاده ادامه داد: طی برنامه‌ ریزی‌های انجام شده با حضور پرسش‌گران مجرب و تیم افکارسنجی تا شب انتخابات چندین موج نظرسنجی در مرکز استان و شهرها و روستاهای بوشهر به شکل حضوری اجرا خواهد شد. 

وی اظهارداشت: بعد از نظرسنجی انتخابات سال ۹۶ که توسط ایسپا در ۱۲ موج و به صورت ملی و استانی انجام شد، مشخص شد این علم می‌تواند نقش موثری را ایفا کند و صحت نظرسنجی در انتخابات ۹۶ نشان داد که می‌توان عملکرد رفتار انتخاباتی مردم ایران را به درستی پیش‌بینی کرد. 

احمدی‌زاده یادآور شد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران شعبه استان بوشهر تاکنون بیش از ۸۰ طرح نظرسنجی را برای دستگاه های اجرایی استان اجرا کرده است. 

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با داشتن ۳۱ شعبه فعال در ۳۱ استان کشور که ذیل معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان ها تعریف می شوند، از سال ۱۳۸۰ به منظور توسعه تحقیقات افکار عمومی و طرح های نظرسنجی تشکیل شده و تلاش می‌کند علاوه بر اجرای طرح های نظرسنجی و تحقیقات افکار عمومی در سطوح مختلف، ملی، منطقه ای و محلی، مسئولان و سیاستمداران، دانشگاهیان و نخبگان را نسبت به افکار عمومی و تحولات جامعه حساس کند. 

به بیان دیگر رسالت اصلی ایسپا ارائه تصویر درست و واقعی از متن جامعه و شنیده شدن صدای شهروندان از طریق تولید و انتشار داده‌های واقعی با رعایت اصل امانتداری و بی‌طرفی و پل زدن بین جامعه و بدنه دانشگاهی و علمی کشور است. 

خبر فوری