پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3165804 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6151160
کد خبر : 401576 تاریخ ثبت : 1400/3/14 11:46 نظرات تایید شده : 1

دمای برازجان به ۴۹ درجه رسید

خلیج فارس: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: با تداوم روند افزایشی دما در این استان در ۲۴ ساعت گذشته دما در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان به ۴۹ درجه سانتیگراد رسید.

به گزارش خلیج فارس؛ محمدرضا انصاری در گفت و گو با ایرنا افزود: در مدت یاد شده  شهرهای دیلم، اهرم و خورموج دمای ۴۷ درجه، عسلویه ۴۶ و کنگان و جم دمای ۴۵ درجه تجربه کردند.

وی بیان کرد: همچنین هفته آینده در برخی از روزها بویژه روزهای یکشنبه و دوشنبه انتظار می‌رود در برخی نقاط دمای هوا به آستانه ۵۰ درجه سانتیگراد برسد.

انصاری ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز نیز به سبب وزش باد، تا حدودی دریا متلاطم باشد.

وی گفت: از فردا تا اواسط هفته آینده با تقویت جریانات شمال غربی، ارتفاع موج دریا بویژه در قسمت شمالی خلیج فارس افزایش خواهد یافت.

انصاری یادآورشد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، طی ساعت‌هایی همراه با وزش باد و احتمال گرد و خاک و در برخی نقاط با مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و در برخی ساعت‌ها تا ۴۰ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا گاهی بیش از ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهارداشت:  در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و طی ساعت‌هایی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

‌وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۵:۴۸ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۱۱:۵۹، مد دوم ساعت ۱۶:۳۵ وجزر دوم ساعت ۲۳:۱۸ خواهد بود.

کلمات کلیدی خبر : محمدرضا انصاری هواشناسی
خبر فوری