پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3513798 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6505759
کد خبر : 401532 تاریخ ثبت : 1400/3/13 21:53 نظرات تایید شده : 1

وزیر آموزش و پرورش در بوشهر: ۱۹ درصد مدارس نیازمند بازسازی است

خلیج فارس: وزیرآموزش و پرورش گفت: در سال ۹۵، ۳۰ درصد مدرسه‌های کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی بود که در پنج سال اخیر با کاهش ۱۰.۵درصدی این آمار امروز به ۱۹.۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خلیج فارس؛ محسن حاجی میرزایی درنشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید براینکه ایجاد شرایط تحصیل مقدم بر فضای فیزیکی است افزود: ظرفیت آموزش و پرورش برای توسعه فضا‌های استاندارد افزایش چشم‌گیری داشته است به نحوی که دولت تدبیر و امید اعتبارات حوزه نوسازی را در حدود ۱۰ برابر افزایش داد و مشارکت خیران نیز به حدود پنج برابر افزایش یافته است.

https://boushehr.iribnews.ir/files/fa/news/1400/3/13/6531379_691.png

وی اضافه کرد: تلاش می‌شود در برنامه هفتم توسعه با اختصاص منابع بیشتر و مشارکت موثر خیران مشکل تامین فضای آموزش ایمن و استاندارد در کشور برطرف شود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در زمان حاضر هیچ مدرسه خشت و گلی نداریم و در مسیر جمع‌آوری مدرسه‌های کانکسی قرار داریم.

به گفته حاجی میرزایی هرچند در دولت تدبیر و امید هر روز ۲۸ کلاس درس ساخته و همه مدرسه‌هایی که به گاز متصل بودند سیستم گرمایش آن‌ها ایمن شد، اما مسائل و مشکلات مدرسه‌ها گسترده‌تر از این است و نیازمند همکاری همه افراد است

وی ادامه داد: برای مشارکت هرچه بیشتر مردم در امر مدرسه سازی سال گذشته طرح آجر به آجر مطرح و یک میلیون نفر تاکنون در این طرح شرکت کرده و جذب شده‌اند.

حاجی میرازیی هدف از اجرای طرح آجر به آجر را هدایت سرمایه‌های خرد خیران به سمت مدرسه سازی عنوان و تاکیدکرد: "آرزو می‌کنم همه ملت ایران صرف نظر از توان اقتصادی خود حتی با کوچکترین سرمایه خود به امر خطیر مدرسه سازی بپردازند".

وی در خصوص کمبود نیرو گفت: ما کمبود نیرو نداریم براساس تعداد دانش آموزان نیاز هر استان ارزیابی و نیروی مورد نیاز آن‌ها تامین می‌شود.

حاجی میرزایی اضافه کرد: بخش اعظمی از این نیرو‌ها از طریق نیرو‌های رسمی و پیمانی ودر مواردی که کمبود وجود داشته باشد از توان نیرو‌های حق التدریسی که اکنون در حال تبدیل وضعیت هستند و یا از گذشته با آموزش و پرورش همکاری می‌کردند و بازنشستگان استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم حتی یک کلاس بدون معلم در کشور وجود داشته باشد و براساس برنامه ریزی انجام شده همزمان با شروع سال تحصیلی همه کلاس‌ها دارای معلم باشند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

خبر فوری