پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3432214 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6422799
کد خبر : 401469 تاریخ ثبت : 1400/3/13 12:43 نظرات تایید شده : 0

۶۰ درصد منازل روستایی زلزله گناوه آواربرداری شد

خلیج فارس: بخشدار مرکزی گناوه گفت: آواربرداری ۶۰ درصد از واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله‌ ۵.۹ ریشتری ۲۹ فروردین ماه امسال در روستاهای این شهرستان انجام شده‌است.

به گزارش خلیج فارس؛ خدیجه دشتی در گفت وگو با ایرنا افزود: در زلزله ۵.۹ ریشتری این شهرستان، واحدهای مسکونی  ۹ روستای بخش مرکزی پس از ارزیابی‌های صورت گرفته در فهرست آواربرداری قرار گرفتند که تاکنون پنج روستا به اتمام رسیده‌است و مابقی نیز در هفته آینده انجام خواهد شد.

آواربرداری ۶۰ درصد منازل روستایی آسیب دیده از زلزله گناوه انجام شد

وی اظهارداشت: در اجرای عملیات آواربرداری دهیاری، بنیادمسکن انقلاب اسلامی، شرکت نفت، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شهرداری شهرستان گناوه همکاری کردند.

دشتی گفت: در این عملیات نسبت به جمع آوری و پاکسازی دیوارهای تخریب شده و منازل روستاییانی که دارای بافت فرسوده و خشتی بودند، با  رضایت ساکنان آن آواربرداری شد.

بخشدارمرکزی گناوه افزود: جهت سرعت بخشی در عملیات آواربرداری نیاز به ماشین آلات بیشتری است و از  بنیادمسکن انقلاب اسلامی انتظار داریم در این زمینه اهتمام بیشتری ورزد.

وی اضافه کرد: کار ساخت و ساز، مقاوم سازی و تعمیرات واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله بمحض تامین اعتبار آغاز خواهد شد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در ساعت  ۱۱:۱۱ روز یکشنبه ۲۹ فروردین در ۲۸ کیلومتری شهرستان گناوه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و تخریب دیوارهای خانه‌ها، ریزش کوه، شکستن شیشه‌ها و اثاثیه منازل مردم و مصدومیت ۶ نفر شد. 

خدمات زیرساختی از جمله، برق، تلفن ثابت و اینترنت در مناطق زلزله زده برقرار است.

بیش از ۲۰ درصد از جمعیت ۱۰۵ هزارنفری شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر در روستاها سکونت دارند.

کلمات کلیدی خبر : گناوه زلزله
خبر فوری