پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3930675 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6927563
کد خبر : 401289 تاریخ ثبت : 1400/3/12 11:14 نظرات تایید شده : 0

پنج‌هزار سرباز در بوشهر مهارت‌آموزی می‌شوند

خلیج فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۵ هزار سرباز وظیفه در پادگان‌های نظامی استان بوشهر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته‌اند.

به گزارش خلیج فارس؛ عبدالمجید دراهکی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: ۴۷۵ دوره آموزشی با تنوع ۱۳۴ حرفه آموزشی در سال گذشته برای سربازان وظیفه اجرا شده است.

وی تصریح کرد: دوره سربازی فرصت بسیار خوبی برای افزایش توان مهارتی جوانان است و باید این فرصت در پادگان‌ها و محل‌های خدمتی برای جوانان فراهم شود تا بتوانند مهارت خود را بیش از پیش افزایش دهند.

دراهکی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته با قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح در سال گذشته ۵ هزار سرباز وظیفه در پادگان‌های نظامی استان بوشهر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفته‌اند.

وی با بیان اینکه تعهد مهارت‌آموزی سربازان برای آموزش فنی و حرفه‌ای در سال جاری ۳ هزار و ۸۳۵ نفر است، افزود: با درایت فرماندهان یگان‌های نظامی و مشارکت بخش خصوصی آموزش فنی و حرفه‌ای این آموزش‌ها به بیش از ۶ هزار نفر در سال جاری خواهد رسید.

دراهکی افزود: با برنامه‌ریزی انجام‌شده با وجود محدودیت‌های شیوع کرونا، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای توانسته است با همکاری قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، برای آموزش مهارت به سربازان گام‌های مثبتی بردارد.

وی اضافه کرد: دوره‌های آموزشی اجرا شده برای سربازان در استان بوشهر ایمنی و بهداشت، پیرایشگر مردانه، کاربر رایانه، تعمیر موتور خودروی بنزینی، آشپزی، سرویس و نگهداری خودرو، سیم‌کشی مدارهای پایه ساختمان (روکار و توکار)، لوله‌کش و نصاب وسایل بهداشتی، نانوایی نان سنتی، جوشکاری و عکاس دیجیتال و… بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: حرفه‌های مهارتی در یگان‌های نظامی با راه‌اندازی کارگاه‌های جدید در سال جاری افزایش یافته است.

دراهکی گفت: آموزش‌های مهارتی در یگان‌های نظامی به دو صورت مهارت در کارگاه آموزشی و مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی ارائه می‌شود که در هر دو حالت مهارت‌های فنی را به صورت کامل فرا می‌گیرد.

وی آموزش به سربازان را امری واجب برشمرده و تصریح کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر آمادگی دارد تا در تمامی شهرستان‌های استان و متناسب با نیاز نیروهای مسلح طرح مهارت‌آموزی سربازان در محیط واقعی کار و همچنین ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح پادگان‌ها را اجرا کند.

خبر فوری