پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3163576 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6148883
کد خبر : 345739 تاریخ ثبت : 1399/5/11 10:13 نظرات تایید شده : 0

پرسپولیس با شش امتیاز منفی در آغاز لیگ بیستم

خلیج فارس: شمارش معکوس برای اتمام مهلت پرسپولیس آغاز شده هیچ خبری از تامین یک میلیون و ۵۵ هزار یورو یا به عبارتی دیگر ۲۵ میلیارد تومان شنیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد مدیران سرخ در تامین این مبلغ نجومی به مشکل خورده‌اند.دومین جریمه در صورت عدم پرداخت بدهی برانکو کسر امتیاز خواهد بود.

به گزارش خلیج فارس به نقل از تابناک ورزشی؛ بدهی یک میلیون و ۵۵ هزار یورویی به برانکو ایوانکوویچ بزرگترین معضل حقوقی پرسپولیس در ماه‌های اخیر بوده است اما با وجود ادعای کارگزار این باشگاه مبنی بر پرداخت پنجاه میلیارد تومان به این مجموعه از زمستان تاکنون، مشخص نیست مدیران سرخ چگونه هنوز پول لازم برای تسویه با برانکو را جور نکرده اند؟

شانزدهم اسفند سال گذشته بود که کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال با صدور رایی قابل پیش‌بینی، باشگاه پرسپولیس را به پرداخت یک میلیون و ۵۵هزار یورو به سرمربی پرافتخارسابق و کروات این باشگاه محکوم کرد و از همان ابتدا مشخص بود که با توجه به خزانه خالی باشگاه، پرداخت این پول به بزرگترین دغدغه مدیران سرخ تبدیل خواهد شد.

پرسپولیس با شش امتیاز منفی در آغاز لیگ بیستم

حالا و با گذشت بیش از ۴ ماه هیچ خبری از تامین منابع مالی برای پرداخت این پول نیست و شمارش معکوس برای جریمه‌های سنگین‌تر قهرمان این فصل لیگ برتر آغاز شده است. پرسپولیسی‌ها طبق حکم فیفا فقط تا پنج‌شنبه همین هفته فرصت دارند تا پول برانکو را پرداخت کنند، در غیر این‌صورت بعد از محرومیت از پنجره نقل‌وانتقالاتی باید منتظر جریمه‌های سنگین‌تری باشند. پیش از این مدیران پرسپولیس سعی کرده بودند تا با مذاکره و پرداخت قسطی به نوعی مشکل بزرگ خود را حل و فصل کنند، اما برانکو پیش‌تر در گفت‌وگویی با رسانه های ایرانی تاکید کرده بود که دیگر برای مذاکره دیر شده و پرداخت مبلغ آن هم به صورت یک‌جا تنها راه حل باقی مانده است!

اکنون در حالی که شمارش معکوس برای اتمام مهلت پرسپولیس آغاز شده هیچ خبری از تامین یک میلیون و ۵۵ هزار یورو یا به عبارتی دیگر ۲۵ میلیارد تومان شنیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد مدیران سرخ در تامین این مبلغ نجومی به مشکل خورده‌اند. طبق اطلاعات به دست آمده ما، پرونده برانکو در فیفا شامل چند جریمه انضباطی است که اولین آن به پرسپولیس ابلاغ شده و سرخ‌پوشان تا زمانی که پول برانکو را ندهند از حضور در بازار نقل‌وانتقالات محروم اند.

دومین جریمه در صورت عدم پرداخت بدهی برانکو کسر امتیاز خواهد بود. البته این اتفاق به احتمال زیاد پنج‌شنبه رخ نخواهد داد و پرسپولیس در صورت عدم پرداخت یک میلیون و ۵۵ هزار یورو از فدراسیون جهانی فوتبال یک هشدار مبنی بر کسر امتیاز دریافت خواهد کرد. به نوشته خراسان بعد از این هشدار باز هم به پرسپولیس زمان داده می‌شود تا مبلغ مذکور را پرداخت کند و در صورت عدم همکاری آن وقت است که فیفا برای کسر امتیاز اقدام می‌کند. معمولا این پروسه یک یا ۲ ماه زمان می‌برد و این بدین معناست که تحت هیچ شرایطی کسر امتیاز شامل حال پرسپولیس در لیگ نوزدهم نخواهد شد، اما اگر پول برانکو در ضرب‌العجل دوم فیفا هم پرداخت نشود به احتمال فراوان پرسپولیس باید لیگ بیستم را با منفی ۶ امتیاز آغاز کند!

کلمات کلیدی خبر : پرسپولیس
خبر فوری