پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3163481 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6148786
کد خبر : 311243 تاریخ ثبت : 1398/11/24 06:00 نظرات تایید شده : 0

اگر گوشی یا تبلت شما روشن نمی‌شود این مطلب را بخوانید!

خلیج فارس: بزرگ‌ترین کابوس هرکسی که گوشی هوشمند دارد این است که یک روز گوشی‌اش از کار بیوفتد. یک صفحه‌ی سیاه بدون هیچ سیگنالی همه‌ی ما را می‌ترساند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مشرق؛ در این مقاله دلایل مختلف و راه حل این اتفاق را بررسی می‌کنیم.

۱- مشکلات شارژ

در بیشتر مواقع مشخص‌ترین مشکل همان چیزی است که باعث خراب شدن گوشی ما شده است. اگر پیش از این برایتان پیش نیامده که گوشی شما خوب کار نکند احتمالاً مشکل از باتری است که به خاطر مشکلات شارژ پیش آمده است.

اتصالات خود را بررسی کنید

اول از همه مطمئن هستید که گوشی شما شارژ دارد؟ شاید شارژر شما به برق متصل نبوده است.

گرد و خاک

اگر مشکل از آن نبود شاید گردوخاک درگاه یواس‌بی شارژر و یا درگاه شارژ گوشی شما را آلوده کرده است. گردوخاک همیشه عامل بسیار مهمی در از کار افتادن اتصالات الکترونیکی دارد. بهترین روش برای پاک کردن درگاه‌ها استفاده از هوای فشرده است.

ببینید کابل شما مشکل دارد یا خیر

کابل‌های شارژ یواس‌بی با مشکلات بسیاری روبه‌رو می‌شوند. با استفاده از یک دستگاه دیگر ببینید کابل شما مشکل دارد یا خیر. اگر مشکل داشت باید کابل خود را عوض کنید.

۲- اجرای یک چرخه نیرو
برای همه‎ی ما پیش آمده که گوشیمان از کار بیوفتد. صفحه پاسخگو نباشد و یا هیچ دکمه‌ای کار نکند. اما ممکن است یک گوشی در حالت خاموش قفل شود. اگر گوشی اندروید شما روشن نمی‌شود یک روش برای یافتن مشکل آن چرخه نیرو است. برای دستگاه‌هایی که باتری آن‌ها قابل جدا شدن است کافی است باتری را خارج کنید، چند دقیقه صبر کنید و باتری را سرجای خود قرار دهید.

اگر باتری شما قابل خارج کردن نیست دکمه پاور را برای چند ثانیه فشار دهید. برای این کار ممکن است لازم شود دکمه را برای ده تا سی ثانیه نگاه دارید.

 

۳- باتری را چک کنید
اگر شارژر شما هیچ مشکلی ندارد و چرخه نیرو نیز مشکل را حل نکرد مشکل می‌تواند از باتری باشد. باتری بیشتر گوشی‌ها و تبلت‌ها پس از چند سال کیفیت خود را از دست خواهد داد و پس از مدتی به طور کامل از کار خواهد افتاد. اما مشکلات دیگری نیز ممکن است برای باتری پیش بیاید. دما و یا ضربه شدید می‌تواند باتری را از کار بیندازد.

آیا باتری برق دریافت می‌کند؟

وقتی که گوشی و یا تبلت خود را به شارژر متصل کردید چند دقیقه صبر کنید و ببینید که آیا آیکون باتری روی صفحه ظاهر می‌شود یا خیر. اگر آن را دیدید باتری شما مشکلی ندارد و مشکل از جای دیگر است. اما ممکن است یک نور چشمک زن کوچک قرمز (و یا هر رنگ دیگر) ببینید. اگر آن را دیدید به این معنی است که باتری شما نیروی کافی برای روشن کردن صفحه را ندارد. صبر کنید تا سی دقیقه شارژ شود و دوباره امتحان کنید.

نمی‌توانید آیکون باتری یا نور را ببینید؟ در نتیجه احتمالاٌ باتری شما خراب شده و باید آن را جایگزین کنید.

اگر باتری شما قابل تعویض است می‌توانید در بازار باتری مناسب برای گوشی خود را پیدا کنید. اما اگر باتری شما قابل تعویض نیست یا باید خودتان گوشی را باز کرده و باتری را تغییر دهید و یا آن را پیش یک فرد متخصص ببرید. البته حواستان باشد که اگر خودتان این کار را انجام دهید ضمانت دستگاه شما از بین خواهد رفت.

۴- صفحه نمایش را چک کنید
شاید گوشی شما روشن است، اما متوجه نمی‌شوید. اگر صفحه نمایش شما از کار افتاده باشد ممکن است فکر کنید که گوشی شما خاموش است. خوشبختانه این که بفهمید مشکل از صفحه نمایش است یا خیر کار ساده‌ای است. دکمه پاور را برای سی ثانیه نگاه دارید تا مطمئن شوید که گوشی روشن شده است. سپس صبر کنید تا روند بوت تکمیل شود.

حال با گوشی خود تماس بگیرید. اگر زنگ خورد مشکل از صفحه نمایش است. اگر نه مشکل از جایی دیگر است. شما خودتان می‌توانید صفحه نمایش را عوض کنید، اما با این کار ضمانت دستگاه از بین خواهد رفت.

۵- از کامپیوتر برای یافتن مشکل استفاده کنید
اگر هیچ‌کدام از روش‌های بالا پاسخگو نبود ممکن است بتوانید با استفاده از کامپیوتر آن را مشکل یابی کنید. گوگل برای این مشکل راه حلی ارائه می‎دهد که می‌توانید از آن استفاده کنید:

۱- با استفاده از کابل یواس‌بی گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید

۲- صبر کنید تا پانزده دقیقه شارژ شود

۳- کابل را از گوشی جدا کنید (کابل باید به کامپیوتر متصل بماند)

۴- پس از ده ثانیه دوباره آن را به گوشی متصل کنید

۵- گوشی را سی دقیقه دیگر شارژ کنید

۶- دکمه پاور را برای پنج ثانیه دیگر فشار دهید

۷- دکمه ریستارت را روی صفحه نمایش فشار دهید

۸- اگر دستگاه ریستارت نشد سی ثانیه دیگر دکمه پاور را فشار دهید.

۶- دستگاه اندروید خود را ریستارت کنید
شاید دستگاه شما روشن می‌شود، اما نمی‌تواند روند بوت را طی کند و صفحه نمایش شما را روشن کنید. شاید مشکل از آپگرید خراب و یا ROM است. برای این کار باید دستگاه خود را ریست کنید.

هشدار: ریست کردن گوشی و یا تبلت ممکن است همه چیز را از روی آن حذف کند.

برای ریست گوشی اندروید با استفاده از ریکاوری مد از این روش استفاده کنید:

۱- دکمه پاور و Volume Down را برای چند ثانیه نگاه دارید تا لوگو اندروید روی صفحه نمایش ظاهر شود.

۲- با استفاده از دکمه‌های Volume Up و Volume Down در حالت ریکاوری مد گزینه‌ی مورد نظر را بیابید.

۳- دکمه Power را فشار دهید.

۴- با استفاده از کلیدهای Volume گزینه‌ی Wipe Data/Factory Reset را انتخاب کرده و دکمه Power را فشار دهید.

۵- در نهایت گزینه‌ی Yes—Erase all Data را انتخاب کرده و دکمه پاور را فشار دهید.

پروسه‌ی ریست چند دقیقه طول می‌کشد تا انجام گیرد.

اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها کار نکرد شاید گوشی شما خراب شده و نیاز به یک گوشی جدید دارید.

خبر فوری