پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1914837 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1915498
کد خبر : 287427 تاریخ ثبت : 1398/7/14 10:10 نظرات تایید شده : 0

پیش بازی جدال حساس اینترمیلان و یوونتوس

خلیج فارس:اینتر و یوونتوس تیم تحت هر شرایطی دوست ندارند در این بازی به رقیب سنتی خود ببازند، حالا که بعد از مدت‌ها نزدیک به هم هستند نبردشان حساس‌تر هم شده است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از خبرورزشی؛ اگر برای بزرگ‌ترین بازی یک شهر که «دربی» نامیده می‌شود از واژه معادل «شهرآورد» استفاده کنیم، در نتیجه می‌توان به جدالی مثل اینترمیلانیوونتوس که ایتالیایی‌ها آن را «دربی ایتالیا» می‌نامند «کشورآورد» بگوییم! واژه‌ای که می‌تواند به‌خوبی معنا و مفهوم این بازی را به ما برساند. در واقع نبرد نراتزوری و بیانکونری در سرزمین چکمه چیزی مثل «ال‌کلاسکو» است در اسپانیا. از چند روز پیش از آن همه بلیت‌ها فروش رفته و از ساعت ۲۲:۱۵ امشب در جوزپه مه‌آتزا این نبرد پرهیجان شروع خواهد شد. جدالی از هفته ششم سری A که با توجه به شروع خوب اینتر و مدعی قهرمانی بودن این تیم بیش از چند سال اخیر حساس شده است.

اینتر؛ اجازه نمی‌دهم قهرمان شوی!
وقتی باشگاه اینتر تصمیم به تغییر گرفت می‌دانست باید مربی‌ای را استخدام کند که راه موفقیت در فوتبال ایتالیا رد بلد باشد. چه کسی بهتر از آنتونیو کونته مربی موفق سابق یوونتوس و ستاره رقیب؟! اینکه دُن‌آنتونیو تیمی بسازد در حد حضور در کورس قهرمانی دور از ذهن نبود، اما اینکه در ابتدای کارش تیمی داشته باشد با ذهنیت برنده که یکی پس از دیگری رقبا را ببرد، قابل پیش‌بینی نبود. حالا در آستانه نبرد حساس با تیم سابقش یوونتوس، نراتزوری را صدرنشین کرده است. در واقع باشگاه اینتر به یوونتوسی‌ها پاتک زد و یک نفر از جبهه تورینی‌ها را به میلان آورد تا با طراحی او برابر بانوی‌پیر قد علم کنند. بردهای اینتر اتفاقی نبوده و اگر به شهرآورد میلان هم نگاه کنیم این تیم حساب‌شده و زیبا بازی می‌کند. تیمی نترس که قطعاً تا پایان فصل با یوونتوس در کورس قهرمانی خواهد بود. آخرین اسکودتوی اینتری‌ها به یک دهه قبل برمی‌گردد و با روی کار یک مربی با ۳ قهرمانی در سری A مشخصاً به چیزی جز نشستن روی صندلی سلطنت کالچو نمی‌اندیشند.

یوونتوس؛ مـا کم نمی‌آوریم‌
می‌گویند اگر در یک رقابت حریف بزرگی نداشته باشید به‌تدریج ضعیف و ضعیف‌تر خواهید شد. در واقع رقابت با خودتان مانعی برای پیشرفت خواهد بود. داستان یوونتوس و ۸ قهرمانی متوالی‌شان در سری A کم‌کم برای هواداران‌شان بی‌هیجان و تکراری می‌شد. قطعاً از حضور رقیبی نزدیک مثل اینتر استقبال می‌کنند و این مسئله باعث خواهد شد تا نبردهای رودررو هم جذاب‌تر و پرهیجان‌تر شود. حالا جدالی نزدیک در کورس قهرمانی خواهند داشت و در حالی تیم دوم جدول هستند که فقط در یک بازی متوقف شده‌اند. سال‌های قبل اگر چنین نتایجی می‌گرفتند با اختلاف در صدر می‌ایستادند، اما حالا تیم دیگری وجود دارد که همه بازی‌هایش را برده. یوونتوسی‌ها از زمان رسوایی کالچوپولی و قهرمانی‌هایی که به نام اینتر زده شد بیشتر از این رقیب کینه به دل گرفته‌اند. در واقع بردن هیچ تیم دیگری به اندازه اینتر برای هواداران بیانکونری شیرین نیست، به‌خصوص اگر در زمین حریف باشد. مائوریتسیو ساری فعلاً از یک نبرد بزرگ برابر ناپولی تیمش را سالم رد کرده و به فکر دومی است. آیا اینتر که دیگر رقیب‌شان در راه قهرمانی نهم است هم قربانی خواهد شد؟ بانوی‌پیر نمی‌خواهد کم بیاورد.

آخرین جدال
آخرین بازی رسمی اینتر و یووه در جوزپه مه‌آتزا برگزار شد که با تساوی یک-یک به پایان رسید. ناینگولان برای نراتزوری و رونالدو برای بیانکونری گل زدند.

آمار بازی
۲۳۵) در ۲۳۵ شهرآورد ایتالیا که به صورت رسمی برگزار شده، ۱۰۶ برد برای یووه و ۷۱ برد برای اینتر ثبت شده و ۵۸ بازی هم مساوی شده است.
۱۷۲) در تاریخ سری A، این بازی بزرگ ۱۷۲ مرتبه برگزار شده که ۹۰ بازی را یوونتوس برده و ۵۸ برد به اینترمیلان رسیده است.
۱۹) از آخرین مرتبه‌ای که ۲ بازی متوالی بین اینتر و یوونتوس در سری A مساوی شده ۱۷ سال می‌گذرد. اکتبر ۲۰۰۲ برای سومین بازی متوالی دربی ایتالیا مساوی شد.
۵) ۵ بازی است که یوونتوس به اینتر نباخته. در این مدت ۳ بازی را برده و ۲ بازی مساوی شده است.
۳) اینتر ۳ سال و یک ماه است که یوونتوس را نبرده. آخرین بردشان در این بازی به ماه سپتامبر ۲۰۱۶ برمی‌گردد.
صفر) تیمی که آنتونیو کونته ساخته این فصل هنوز در جوزپه مه‌آتزا گل نخورده است.
۹) بزرگ‌ترین برد در شهرآورد ایتالیا را یوونتوس سال ۱۹۶۱ یعنی ۵۸ سال پیش به دست آورد که ۹ گل به اینتر زد.

مصدومان و محرومان
الکسیس سانچس وقتی کم‌کم به شرایط آرمانی می‌رسید برابر سامپدوریا کارت قرمز گرفت و از بدشانسی‌اش بازی بزرگ برابر یوونتوس را از دست داد. یوونتوسی‌ها هم برابر اینتر از جورجو کیلینی، داگلاس کاستا، ماتیا دی‌شیلیو، مارکو پیاتسا و دانیلو به‌دلیل مصدومیت نمی‌توانند استفاده کنند.

ترکیب احتمالی دو تیم
اینتر: هاندانوویچ، گودین، دی‌فرای، اشکرینیار، کاندروا، وسینو، بروزوویچ، سنسی، آساموا، مارتینس و لوکاکو
یوونتوس: شچسنی، کوادرادو، بونوچی، دی‌لیخت، ساندرو، خدیرا، پیانیچ، متوئیدی، رمزی، ایگواین و رونالدو

خبر فوری