پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 12271415 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5028677
کد خبر : 283657 تاریخ ثبت : 1398/6/24 10:01 نظرات تایید شده : 0
تجمع اهالی مقابل فرمانداری کنگان

بزرگترین روستای استان در انتظار دبیرستان

خلیج فارس: علاوه بر برخی شرکت های منطقه پارس جنوبی، تعدادی از هتل ها و شرکت های زیرمجموعه پتروشیمی نیز در جوار این روستای 10 هزار نفری قرار دارند.

خلیج فارس: برخی از اهالی بندر شیرینو بزرگترین روستای استان بوشهر با تجمع در مقابل فرمانداری کنگان خواستار احداث و راه اندازی دبیرستان در زادگاه خود شدند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ دانش آموزان این روستای 10 هزار نفری سالیان متمادی است در انتظار احداث دبیرستان پسرانه و دخترانه هستند و فقدان دبیرستان مشکلاتی برای ادامه تحصیل آنها ایجاد کرده است.

براین اساس تعدادی از دانش آموزان و اولیای آنها با حضور در فرمانداری و با در دست داشتن نوشته هایی مانند "ما مدرسه می خواهیم"، "دانش آموزان شیرینو را دریابید" و "فرزندان ما تا کی برای تحصیل آواره جاده ها باشند" خواستار راه اندازی دبیرستان دخترانه در این روستا شدند.

علاوه بر برخی شرکت های منطقه پارس دو کنگان تعدادی از هتل ها و شرکت های زیرمجموعه پتروشیمی نیز در جوار این روستای بندری قرار دارند.

رییس شورای اسلامی بخش سیراف و روستای شیرینو در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: راه اندازی دبیرستان دخترانه و پسرانه یکی از مطالبات جدی و بحق مردم این روستای بزرگ و بندری از مسئولان امر بویژه آموزش و پرورش است.

اکبر محمدی خواه افزود: بیش از ۹۰ دانش آموز پسر و دختر برای تحصیل در دبیرستان به روستای پرک در ۱۵ کیلیومتری شیرینو میروند که طبیعی است مسائل و مشکلاتی مانند تصادفات و هزینه های ایاب و ذهاب دانش آموزان را تهدید می کند.

این مقام مسئول اظهار داشت: به عنوان وکلای مردم در شورا بارها این موضوع را پیگیری کرده ایم اما تاکنون به نتیجه ای نرسیده ایم.

قول فرماندار برای ایجاد کلاس علوم انسانی برای دختران

محمدی خواه گفت: پس از تجمع امروز، با توجه به قول فرماندار قرار است کلاس دهم برای دختران امسال در خود شیرینو برگزار شود.

وی افزود: انتظار جدی و مطالبه شورای اسلامی و مردم بویژه والدین راه اندازی کلاس یازدهم برای دختران و  استقرار دبیرستان در این روستای ده هزار نفری است.

دانش آموزانی که در جاده قربانی می شوند

مادر یکی از دانش آموزان نیز گفت: تاکنون چندین جوان روستا در مسیر رفتن به مدرسه و در اثر تصادف جان باخته اند و این حداقل انتظار ما از مسئولان است تا باز خانواده ها داغدار نشوند.

اگر مشکلات حل نشود اجازه ادامه تحصیل دختران نمی دهیم

یکی دیگر از اولیای دانش آموزان این روستا گفت: زیبنده نیست روستای شیرینو که از همه طرف توسط صنعت نفت محصور شده است فاقد دبیرستان باشد.

وی افزود: اگر مسئولان برای حل این مشکل چاره اندیشی نکنند اجازه نخواهیم داد دخترانمان برای ادامه تحصیل به جای دیگری بروند.

تامین نیرو، شرط برقراری کلاس برای دختران دبیرستانی

مدیرآموزش و پرورش کنگان نیز گفت: کمبود نیروی انسانی یکی از موانع برای راه اندازی متوسطه دوم در شیرینو است.

شاکر محیسن افزود: امسال برای قریب ۲۵ دانش آموز دختر کلاس دهم در شیرینو راه اندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: پیگیری ها و مکاتباتی با مرکز استان شده است که در صورت تامین نیرو و ایجاد شرایط لازم کلاس یازدهم نیز برای دانش آموزان دختر این روستا راه اندازی شود.

فرماندار کنگان نیز به ایرنا گفت: پیگیری راه اندازی دبیرستان دخترانه در شیرینو به عنوان یک مطالبه جدی در شورای آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی و در حال انجام است.

فتح الله نوروزی افزود: مکاتبات و مذاکراتی با مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این خصوص صورت گرفته که امیدوارم خروجی نتایج این نشست ها و پیگیری ها تحقق خواسته بحق مردماین خطه باشد.

خبر فوری