پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1916995 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1917653
کد خبر : 280719 تاریخ ثبت : 1398/6/6 11:48 نظرات تایید شده : 0

اختصاص ۷۵ میلیارد به آسفالت روستاهای استان

خلیج فارس: ۷۵۰ میلیاردریال از محل اعتبارات ملی سهمیه قیر رایگان و مشارکت دهیاری ها، طرح آسفالت معابر روستاها در سال جاری به استان بوشهر اختصاص یافت.

به گزارش«خلیج فارس»؛معاون عمران روستایی بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از مهم ترین اتفاق خوب امسال در استان بوشهر طرح روکش آسفالت روستاهاست که از محل اعتبارات ملی قیر رایگان در دست اجراست.

۷۵۰ میلیارد ریال به آسفالت روستاهای استان بوشهر اختصاص یافت

غلامرضا زارعی افزود: برای اجرای این طرح‌ها در سال ۹۸  اعتباری به میزان ۳۵۰ میلیارد ریال قیر رایگان سهمیه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر شد که  ۷ برابر سال گذشته است.

وی اظهار داشت: با مشارکت دهیاری های استان بوشهر  ۳۵۰ میلیاردریال به مجموع سهمیه بنیاد مسکن برای آسفالت روستاها افزوده شد و به ۷۵۰ میلیارد ریال رسیده که بخشی از این طرح ها  با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در دست اجراست.

زارعی گفت: با اعتبارات اختصاص یافته حدود یک میلیون و ۶۰۰ مترمربع از معابر روستاها به طول ۲۳۰ کیلومتر و عرض متوسط ۸ متر در یک سال آسفالت خواهد شد که  از نظر مقدار کار صورت گرفته در ۱۰ سال گذشته سابقه نداشته و ۶ برابر حجم عملیاتی  بطور معمول در یک سال است.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: اتمام حجم یک میلیون و ۶۰۰ مترمربع آسفالت در مدت یک سال اتفاق میمونی برای استان بوشهر است.

وی گفت: سهمیه شهرستان گناوه از یک میلیون و ۶۰۰ مترمربع قیر رایگان استان بوشهر حدود ۱۱۹ هزار مترمربع با اعتبار ۲۵۲ میلیاردریال است.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر بیان کرد: اجرای طرح آسفالت معابر روستاها با نظارت بنیاد مسکن و  نازل ترین قیمت ها که گاهی با ۳۰ درصد زیر فهرست بها و براساس ضوابط فنی انجام می‌شود.

وی از همکاری و مساعدت فرماندار گناوه در اجرای طرح و اختصاص اعتبار به بنیاد مسکن تقدیر کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناوه گفت: در طول هفته دولت طرح های مختلفی در سطح روستاها این شهرستان توسط این نهاد افتتاح و اجرایی خواهد شد.

علی افرند افزود: در این ارتباط   ۳ طرح عمرانی در روستاهای بخش ریگ شهرستان گناوه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر به بهره‌برداری رسید.

وی گفت:  طرح هادی روستای چهارروستایی شامل روکش آسفالت خیابان به طول ۶ هزار مترمربع و با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، آسفالت معابر روستای مال محمود به مساحت ۴۸۰۰ مترمربع با اعتبار یک میلیارد و ۹۰۰

میلیون ریال از سهمیه قیر رایگان و چمن مصنوعی ورزشی روستای چهارمحال با اعتبار ۴ میلیارد ریال از طرح های افتتاحی در روستاهای بخش ریگ بود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع و بیش از ۲۰ درصد از جمعیت ۱۰۳ هزار نفری آن در روستاها سکونت دارند.

خبر فوری