پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/02/27 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16267083 تاریخ نمایش این آگهی : 1400/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9047936
کد خبر : 431821 تاریخ ثبت : 1400/9/3 11:42 نظرات تایید شده : 1
پیگیری «خلیج فارس»؛ وعده فرماندار گناوه

عبور استرس‌زا از «پل گناوه» پایان می یابد؟

خلیج فارس: دسترسی گناوه به شهرستان دیلم، خوزستان و بالعکس با پل فلزی با قدمت 50 ساله دارد که مستهلک و خطرآفرین شده است.

به گزارش خلیج فارس؛ وجود این پل در کمربندی قدیم گناوه باعث شده تا خودروهای سنگین و اتوبوس‌های برون شهری به مرکز شهر ورود نکرده و مانع ترافیک بیشتر شود، هرچند با گذشت زمان پایه های آن فرسوده شده و هر لحظه امکان فرونشست و حادثه غیرمنتظره وجود دارد.

این پل  روی "دره گپ" یکی از خطرناک ترین رود های فصلی گناوه احداث شده که در با طغیان رودخانه های بالادست در زمستان، بیشتر مواقع دچار آبگرفتکی می شود و مسیر خودروها را مسدود می کند.

اگرچه این پل گهگاهی بهسازی می‌شود اما به دلیل غیراستاندارد بودن، این شیوه دیگر پاسخگو نیست، همچنان که چندی پیش در پی حفر گودال روی آن، بلافاصله توسط اداره راهداری ترمیم شد اما چنین وضعیتی  نشان دهنده  خطرناک بودن این نقطه پرتردد است و زنگ خطر بروز حوادث دلخراش را به صدا در آورده است.

از این رو باید هرچه سریع‌تر در کنار بهسازی اساسی این پل،  ساخت پل جدید هم شروع شود تا استرس عبور از این مسیر پایان یابد.

اعتبار پل جدید باید از سوی راهداری پیگیری شود

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه به دلیل خطرآفرین بودن وضعیت پل کمربندی گناوه، این پروژه را جزو اولویت هایش از زمان انتصاب به فرمانداری کرده، گفت: پس از پیگیری های مکرر، برای بهسازی اساسی پل 5 میلیاردتومان از منابع استانی تامین شد و اداره راهداری نیز 1 میلیارد تومان از منابع ملی گرفته است.

غلامرضا مهرجو با بیان اینکه با توجه به انتخاب پیمانکار، باید بهسازی پل از سوی راهداری سریع تر آغاز شود، تصریح کرد: اقدام اساسی تر در این خصوص، اجرای پل جایگزین است، چون پل فعلی مربوط به 50 سال قبل بوده و ظرفیت ترافیک امروز خودروها در ورودی شهرستان را ندارد. برای این کار نیز برآورد اولیه 40 میلیاردتومان می باشد که اداره کل راهداری استان پیگیر مجوز ردیف دار کردن آن در بودجه سال آینده می باشد و خوش بین به تحقق آن هستیم.

بهسازی اساسی پل به زودی آغاز می شود

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای گناوه نیز با اذعان به نگرانی درباره ایمنی پل فلزی کمربندی قدیم این شهرستان به دلیل عمر بالای آن تاکید کرد: با تخصیص 6 میلیاردتومان اعتبار استان و ملی، پیمانکار پروژه انتخاب شده و بزودی بهسازی اساسی پل فلزی آغاز می شود. البته در حال چون باید پل مسدود شود، در حال اجرای مسیر جایگزین برای تردد خودروها هستیم و در همین ماه پروژه کلید می خورد.

ابوالحسن علوی با اشاره به اینکه برای نخستین بار پل فلزی گناوه بهسازی اساسی خواهد شد و طی 2 ماه به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: کار مهمتر اجرای پل جایگزین به موازات همین پل فعلی است که بتواند پاسخگوی ترافیک ورودی به شهرستان باشد. در این خصوص نامه نگاری ها به استان و مرکز کشور انجام شده و بسیار خوش بین هستیم در بودجه سال آینده، اعتبار اولیه احداث آن پیش بینی شود.

خبر فوری