پایگاه خبری تحلیلی خبر دون،آراد،آراد رایانه لیان،شرکت فن آوری اطلاعات آراد،اخبار،سیاست،پزشکی،علمی،پایگاه خبری تحلیلی خبردون،خبردونkhabardon,khabardoon,khabardon.ir,khabardon.com,khabardoon.ir,news,iran

 

۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ بهمن
كد خبر: PGN-78119  تاریخ : 13 /2 /1392    ساعت : 13:33 نسخه چاپي
تصاوير/ 11 مسافر اتوبوس زنده در آتش سوختند
در این حادثه دو نفر به علت تصادف در دم جان سپردند و مابقی به علت آتش‌سوزی در اتوبوس به کام مرگ رفتند.

تصادف مرگبار اتوبوس مسافربری با یک کامیون در جاده اهواز ـ اصفهان، موجب آتش گرفتن اتوبوس و مرگ 14 نفر شد.

به گزارش فارس، اتوبوس مسافربری مسیر اهواز ـ اصفهان دچار حادثه شد و مسافران آن به کام مرگ رفتند.

در این حادثه که در جاده اهواز ـ هفتکل و در پیچ زیارتگاه سید محسن در کیلومتر 55 این مسیر به وقوع پیوست یک دستگاه اتوبوس مسافربری که در حال عزیمت به اصفهان بود با یک کامیون 10 تن برخورد کرد و اتوبوس دچار حریق شد و مسافران زنده زنده در آتش سوختند.

به گفته یکی از شاهدان عینی آتش‌سوزی به گونه‌ای بود که اتوبوس به آهن‌پاره‌ای تبدیل شد.

سرهنگ قاسم قدرتی فرمانده پلیس راهور خوزستان هم اظهار کرد: در این حادثه دو نفر به علت تصادف در دم جان سپردند و مابقی به علت آتش‌سوزی در اتوبوس به کام مرگ رفتند.
به گفته فرمانده پلیس راهبر خوزستان راننده کامیون نیز جزو کشته شدگان است.

تعطیلی شرکت اتوبوسرانی

سرهنگ مهماندار رئیس پلیس راه کشور هم گفت: طبق استعلام گرفته شده از شرکت مسافربری، این اتوبوس 11 مسافر داشته است و احتمالاً 2 الی 3 نفر در راه سوار کرده که پس از برخورد با کامیون دچار حریق شده و آتش‌سوزی نیز به کامیون منتقل شده است.

مهماندار در ادامه افزود: 2 نفر از سرنشینان کامیون و 11 نفر از سرنشینان اتوبوس در سرصحنه جان خود را از دست دادند و 5 نفر مجروح هم به بیمارستان منتقل شدند که یک نفر از این مجروحان به علت شدت سوختگی جان خود را از دست داد.

وی در ادامه گفت: به جهت بررسی تخلفات احتمالی شرکت رویال سفر اهوال و هماهنگی با سازمان راهداری استان خوزستان، این شرکت تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

اسامی کشته شدگان


اسامی 10تن از کشته شدگان اعلام شد. مدیر شرکت تعاونی مسافربری شماره 14 اهواز، اسامی برخی از مسافران اتوبوس حادثه دیده محور اهواز – هفتکل را اعلام کرد.

حردانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: از طریق ثبت نام در تعاونی شماره 14 اسامی هشت مسافر به نام " آقایان فتحی، بازیار، ستایشی، جعفری" و "خانم‌ها عددی و منجزی" به ثبت رسیده است. همچنین علاوه بر این هشت نفر سه مسافر در درب خروجی ترمینال سوار این اتوبوس شدند که اسامی آن‌ها به همین دلیل مشخص نیست.

مدیر شرکت تعاونی مسافربری شماره 14 اهواز، یادآور شد: راننده این اتوبوس رسول حسینی دهکردی و راننده دوم مسعود رحیمی بوده است.

نظر بازدید کنندگان :

 

احمد قایدی   :   چیزی که در این مملکت بی اهمیت است جان انسان است ...


ش   :   اقاي دهقايدي عزيزاگر علت تصادف خودرو يا جاده بوده حرف شما صحيح اما اگرعلت تصادف راننده باشد در انصورت چه ارتباطي به وضع مملكت دارد لابد مملكت بايد انقدر هليكوپتر و هواپيما داشته باشد تا كسي از جاده استفاده نكند يا اينكه انقدر جاده داشته باشد كه هيج جا نياز نباشد دو ماشين از كنار هم رد شوند.بي اهميتي اصلي از رفتار ما انسانهاست .ايا تمام كشورهايي كه امار كشته هاي تصادفاتشان كمتر از ماست بيشتر از ما امكانات دارند؟يا نسبت جمعيت به تعداد خودروشان از ما كمتر است؟ يا اينكه همگي مكانات بيشتر دارند ؟نه اكثرشان فرهنگ رانندگيشان با ما متفاوت است


حق جو   :   اینها شاخ به شاخ بهمدیگه زده اند چرا ؟ بهانه استاندارد نبودن جاده و ماشین را نمیتوان علت اصلی قبول کرد اینها بهانه است رانندگی ها پرخطر شده و هر کسی براحتی میتونه گواهینامه بگیرد چرا انهایی که زیاد جریمه میشوند و مشخصه که بسیار بد رانندگی میکنند گواهینامه شان برای مدت محدودی توقیف نمیشه ؟ در کشورهای دیگر اگر در حال مستی رانندگی کنند گواهینامه انها توقیف میشه حتی اگر تکرار کنند گواهینامه شان باطل میشه و دوباره بعد از گذشت مدت معینی میتونند اقدام به ثبت نام کنند ولی اینجا چرا از این جرایم خبری نیست و فقط چسبیده ایم به عدم استاندارد ماشین و جاده ؟


همشهری   :   اگر به اندازه ده درصد تبلیغات پفک و چیبس از رادیو و تلویزیون برنامه آموزشی برای مقابله با همچین مواردی پخش می شد شاید همچین اتفاقی رخ نمی دادشما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نام:
ایمیل:
متن کامل نظر: