پایگاه خبری تحلیلی خبر دون،آراد،آراد رایانه لیان،شرکت فن آوری اطلاعات آراد،اخبار،سیاست،پزشکی،علمی،پایگاه خبری تحلیلی خبردون،خبردونkhabardon,khabardoon,khabardon.ir,khabardon.com,khabardoon.ir,news,iran

 

۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ بهمن
كد خبر: PGN-46884  تاریخ : 27 /3 /1391    ساعت : 17:35 نسخه چاپي
دردنامه زن افغانی در بوشهر+ تصاویر
اتاقی کوچک با حفره ای در سقف که محل تردد مارها بود، منبع سوراخی که آب از آن چکه می کرد، فرزندانی بیمار و همسری سرطانی، همگی از دردنامه این زن افغانی ساکن بوشهر است.

این زن که سیما اسماعیلی نام داشته و به صورت قانونی در ایران زندگی میکند، درخصوص مشکلاتش می گوید: الان حدود 10 سال در بوشهر زندگی می کنیم. همسرم وضع مالی نسبتاً خوبی داشت. شوهرم بنا بود و با کارهایی که می کرد هیچ مشکلی نداشتیم.

وی با اشاره به حادثه شومی که برای همسرش روی داد گفت: متأسفانه همسرم محمد در میدان امام(ره) بوشهر با موتورسیکلت دچار سانحه و از آن پس زندگی ما نیز دچار دگرگونی و بدبختی شد.


این زن افغانی که با چشمانی اشکبار گفتگو می کرد، ادامه داد: در این سانحه پاهای همسرم زیر موتورسیکلت دچار شکستگی شدید شد و پس از آن دیگر قادر به کارکردن نیست.

وی در مورد مقصر این سانحه اظهار داشت: شخصی که از پشت با همسرم برخورد کرد سرباز بوده و در این سانحه مقصر اصلی همسرم شناخته شد.


سیما از مشکلات زندگیش گفت. مشکلاتی که مانند یک کوه بر دوش وی سنگینی کرده اما همچنان این بانوی افغانی مقاومت می کند. از پنج فرزندش گفت. از سه فرزندی که دچار سنگ کلیه بوده و نیازمند عملی جراحی اند. از کودک 13 ساله اش گفت که ترک تحصیل کرده و برای تأمین مخارج خانواده اش در بازار ماهی فروشان بوشهر، ماهی و میگو پاک می کند.

این زن افغانی ادامه داد: از چهار سال پیش که این تصادف روی داد تا به امروز، کلیه وسایل منزل حتی ظروفمان را فروخته و خرج کردیم.

سیما با بیان این که هنوز هم در حال زجر کشیدن هستیم گفت: اکنون پسر بزرگم جمشید که 13 سال سن دارد دچار سنگ کلیه شده و پسر دوم 12 ساله ام همایون نیز سنگ کلیه داشته و تاکنون دو بار عمل جراحی کرده است.


وی با اشاره به دختر 11 ساله خود اظهار اشت: متأسفانه کلیه دخترم یاسمن نیز سنگ ساز بوده و وی دارای سنگ کلیه است اما پولی نداریم که فرزندانمان را از درد و رنج نجات دهیم.

سیما درخصوص بیماری همسرش ابراز داشت: مردادماه سال گذشته با پولی که قرض کرده بودیم همسرم را در بیمارستان فاطمه زهرا(س) بوشهر جراحی کردیم  و هنوز نتوانستیم بدهی مان را پرداخت کنیم.

وی با بیان این که همسرم معده اش را به تیغ جراحان سپرده بود، افزود: اکنون معده وی نیاز به عمل جراحی دیگری داشته و بیمارستان نمازی شیراز اعلام کرده که این عمل حدود هفت میلیون تومان هزینه دارد.

این زن افغانی با بیان این که اگر این جراحی صورت نگیرد، همسرم دچار سرطان خواهد شد به "بوشهرنیوز" گفت: اگر این جراحی صورت نگیرد وی دچار سرطان شده و دیگر امیدی به زنده بودنش نیست.


سیما در پاسخ به سئوالی مبنی بر این که هزینه زندگی شما از چه منبعی تأمین می شود، اظهار داشت: در حال حاضر زندگی ما با کمک های مردمی می گذرد و البته فرزند بزرگم که 13 سال دارد نیز به بازار ماهی فروشان رفته و با پاک کردن ماهی و میگو روزی سه الی چهار هزار تومان به منزل می آورد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا فرزندان شما به مدرسه می روند یا خیر، ابراز داشت: بجز فرزند اولم که کار می کند و فرزند آخرم رامین که چهار سال سن دارد، سایر فرزندانم در حال ادامه تحصیل هستند.


سیما از مشکلات فرزندانش در مدرسه می گوید. از بی پولی ها و سختی هایی که در مدرسه فرزندان وی متحمل می شوند.

این زن افغانی ادامه داد: متأسفانه پول دفتر و کتاب برای فرزندانمان نداریم. فرزندانم خیلی سختی می کشند.


وی در بخش دیگری از گفتگوی خود در پاسخ به سئوالی مبنی بر این که آیا از زندگی در بوشهر راضی هستید یا خیر، اظهار داشت: از محله ای که در آن زندگی می کنیم بسیار راضی ام. قبلا ماهی 60 هزار تومان کرایه منزل می دادیم اما از زمانی که دچار مشکلات شدیم صاحب خانه این مبلغ را به ماهی 50 هزار تومان کاهش داد.

سیما از مشکلات محل زندگیش می گوید. از حفره بزرگی که در سقف اتاقش وجود داشت و روزی ماری از آن به روی پای فرزندش افتاد.

وی در این رابطه گفت: متأسفانه اتاق ما مار دارد. روزی از حفره سقف اتاقمان یک بچه مار روی پای فرزند 8 ساله ام ماه جبین که خوابیده بود، افتاد. در ابتدا فکر کردم مارمولک است. اما خیلی زود فهمیدم که بچه مار است. زنگ زدم آتش نشانی اما سریع آن مار به داخل حفره برگشت. واقعا خدا به فرزندم رحم کرد. از آن زمان به بعد شب ها با ترس می خوابیم.


این زن افغانی در ارتباط با هزینه های آب و برق خود اظهار داشت: در حال حاضر 150 هزار تومان پول آب بدهکاریم و به همین دلیل کنتورمان را بردند و ما از همسایه آب می گیریم.


وی با بیان این که هزینه برق مصرفیمان نیز 48 هزار تومان شده است، افزود: البته این مبلغ به طور مشترک با یکی از همسایگانمان که در سمت دیگر حیاط زندگی می کند، می باشد.


سیما با قدردانی از شهروندان بوشهری به خصوص صاحب خانه و همسایگانش گفت: از افغانستان مستقیم به بوشهر آمدیم. از همه راضی ام به خصوص از صاحب خانه و همسایه ها. امیدوارم خداوند هم از آن ها راضی باشد.

وی عمده ترین مشکل کنونی اش را بیماری همسرش دانست و افزود: اگر مشکل مالیمان حل می شد همسرم را برای جراحی به بیمارستان نمازی شیراز می بردم تا مشکلش برای همیشه رفع شود.


این زن افغانی با اشاره به جراحی سال گذشته همسرش گفت: سال گذشته برای انجام جراحی بر روی معده همسرم از اقوام پول قرض کردیم. به دلیل بیکاری همسرم نمی توانیم این مبلغ را پرداخت کنیم و به همین دلیل آن ها هر روز به ما فشار می آورند.

سیما هزینه جراحی سال گذشته همسرش را 600 هزار تومان عنوان کرد و ابراز داشت: چون بیمه نیستیم هزینه جراحی همسرم 600 هزار تومان شد و برای جراحی دومش نیز به ما گفتند حدود هفت میلیون تومان هزینه می شود.


وی ادامه داد: بیمارستان نمازی شیراز به ما اعلام کرد اگر همسرتان مورد جراحی قرار نگیرد معده اش یا عفونت کرده و یا تبدیل به سرطان شده و تمام بدنش را فرا می گیرد.

سیما با چشمانی اشکبار افزود: همسرم نباید هیچگونه ناراحتی داشته باشد زیرا با کوچکترین نگرانی و ناراحتی خون از دماغش خارج می شود.


گفتنی است همزمان با فرارسیدن تابستان و گرما، چند تن از خیرین بوشهری با حضور در منزل این خانواده افغانی، یک دستگاه کولر به این خانواده اهداء کردند.
منبع: بوشهر نیوز
نظر بازدید کنندگان :

 

  :   اگر کسی صدای فریاد مسلمانی را بشنود و به یاریش نشتابد، مسلمان نیست


ف   :   قابل توجه پزشکان بوشهری -انسان نه تنها می بایست هموطن باشد بلکه دیگرانسان ها را نیز می بایست کمک کرد - امیدوارم که خبرهای جدیدی از لطف و انسان دوستی پزشکان بوشهری و مقیم بوشهر بشنویم وبخوانیم.


  :   لطفا شماره حساب بدهید تا دین خود را اداکنیم


  :   مسئله اين است: آيا ما لياقت انسان بودن را داريم؟


یک شهروند   :   اگه میشه شماره حسابی بزارین یا اینکه شماره کارت که بشه پول واریز کرد.


e   :   آقاياني كه مي گويند استان ما در پرداخت زكات جزو اولينها هستيم و ... ريال زكات جمع آوري شده حالا بايد پاسخگو باشند . اينها هم بنده خدا هستند و مثل بقيه در اين شهر زندگي ميكنند اما با سختي.


parham   :   سلام: نفری 5000تومان هرکسی که این مطلب میبینه کمک کنه مشکل حل میشه من بیشتر کمک میكنم . شماره حساب رو اعلام کنید خودش وشانسش.


؟؟؟؟؟؟؟؟؟   :   سلام اگه امکانش هست یه شماره کارتی یچزیی بدین اگه کسی دوست داره بتونه به این بنده خداها کمک کنه


ماشو   :   بني آدم اعضاي يكديگرند كه در آفرينش ز يك گوهرند. واقعا برام جاي سوال است كه آيا واقعا مسئولين محترم اين استان اين تصاوير را مي بينند يا نه و اگر مي بينند چرا به فكر حل اين مسائل و مشكلات نيستند.به خدا فرداي قيامت شما بايد جوابگوي اين مردم باشيد.


رضا   :   فقط وای بر ما که چقدر از انسان بودن دوریم.چه برسر فرهنگ مهمان نوازی و انسان دوستیمان آوردند.خداوند اول به این زن و بعد به این صاحبخانه و همسایه ها توان و توفیق دهد.


  :   بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند


عبدالرحیم   :   خیرین محترم کجایید تورا بخدا کمکشان کنید .شما مظلومیت فرزندان این خانواده را ببینید مخصوصا دختر خانم را .خواهش میکنم التماس می کنم کمک کنید .دست یاری به طرفشان دراز کنید .


محمد از جم   :   لطفا باهاشون صحبت کنید شماره حساب یا شماره کارتی بدید تا کمکشون کنیم


عليرضا   :   با سلام از اينكه در شهري مثل بوشهر كه قلب رئوفت و مهرباني اين كشور است شاهد چنين قضيه اي هستيم بسيار نارحت گرديدم . از اين سايت خبري براي انعكاس اين موضوع متشكرم . بهتر مي بود شماره حسابي براي كمك به اين خانواده عزيز اعلام ميشد تا دوستان خير كمك كنند . بيا تا جهان را به بد نسپريم / به كوشش همه دست نيكي بريم/ نباشد همي نيك و بد پايدار / همان به نيكي بود يادگار


عباس كمالي   :   دلم مي سوزد از باغي كه مي سوزد - نه ديداري نه بيداري مرا آشفته مي سازد چنين آشفته بازاري - ما هم به سهم خود آماده همكاري هستيم.


ناخدا   :   ادرس بدین


  :   افغانستان که خدا را شکر سر و سامان گرفته دولت همتی به خرج دهد و این خانواده های فقیر افغانی را که کم هم نیستند جمع آوری کرده و تحویل کشورشان دهد.هم استانی های عزیز بی خود جو گیر نشوید همین میهمانان ناخوانده آنچنان ضربه ای به اقتصاد این مملکت زده اند که فکرش را هم نمی کنید .... امیدوارم گذرتان به افغانستان نیفتد.


AFG   :   سلام همسایه ای خانواده هستم من 40 سال عمر دارم وتابه حال همچین خانواده باشرفی ندیدم آنهایی که فکر میکنید افغانی ها فقط یک کارگر ساده است ولی پیش خداوند خیلی عزیزنشما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نام:
ایمیل:
متن کامل نظر: