پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3709233 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8850030
کد خبر : 99420 تاریخ ثبت : 1395/2/30 07:20 نظرات تایید شده : 6

بيمارستان دير و وعده‎هايی كه هيچگاه عملي نشد

خلیج فارس: در حالي خبر پيگيري استاندار و رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان در خصوص بیمارستان 17 شهریور برازجان و ایجاد بیمارستان جدید در مرکز استان در رسانه ها منتشر شده كه بيمارستان شهرستان دیر با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد، شاهد وعده های مختلف برای بهره برداری بوده است.

خلیج فارس: در حالي خبر پيگيري استاندار و رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان در خصوص بیمارستان 17 شهریور برازجان و ایجاد بیمارستان جدید در مرکز استان در رسانه ها منتشر شده كه بيمارستان شهرستان دیر با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد، شاهد وعده های مختلف برای بهره برداری بوده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از دیرنیوز؛ پيگيري مقامات استاني و رفع مشكلات استاني اتفاقي نيست كه باعث رنجش خاطر مردم شود بدون ترديد اگر در گوشه اي از اين استان آباداني و توسعه شكل گيرد همگان از اين اتفاقات خوشحال مي شوند، اما نگراني 28 ساله مردم بزرگترين بندرصيادي كشور سالهاست پابرجاست و وعده هاي افتتاحيه "بزودي" و در "هفته دولت" یا "دهه فجر" و  ساير مناسبت ها ديگر براي مردم اين ديار تبديل به آلرژي شده است.

بیمارستان دیر با اعتبارات وزارت نفت و توسط یکی از شرکت های زیرمجموعه قرارگاه خاتم الانبیا ساخته می شود. اما در حالي كه به گفته مسئولان منطقه ویژه پارس (مجری احداث بیمارستان دیر) تمام 11 ميليارد تومان اعتبار ساخت این پروژه پرداخت شده است، ولی به دلايلي كه بر مردم شهرستان دير نيز پوشيده است، هيچ عزم و تلاشي در مديران و مسئولان استاني و محلی جهت به سرانجام رسيدن اين پروژه وجود ندارد (كندي كار و طولاني شدن يك ديواركشي ساده ي دور بيمارستان خود گواه اين مدعاست.)

تابستان سال قبل معاون عمراني استانداري بوشهر از پیشرفت فیزیکی ۸۲ درصدی بیمارستان دیر خبر داد و گفت: این بیمارستان در سال جاری تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.( 8 تيرماه 94 .خبرگزاري ايرنا)

اكنون قريب به يكسال از اين سخن و خبر گذشته است و مردم در خصوص گفته هاي عالی ترین مام فنی و عمرانی استان دچار دوگانگي شده اند كه يا سال جديد هنوز نرسيده است و يا تقويم پس و پيش شده، يا اتفاقي جديد رخ داده که اهالی دیر از آن بی اطلاعند.

از اين قبيل مصاحبه ها در سال قبل كم نبوده است كه به گوشه اي از آنها اشاره مي كنيم:

فرماندار دير- آذر 94

فرماندار شهرستان دير در آذرماه سال قبل در خصوص افتتاح بيمارستان به رسانه ها گفت: تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان ۳۸ تختخوابی شهرستان دیر یکی از مطالبات مهم مردم این شهرستان است که با پیگیری‌های انجام شده امسال افتتاح می‌شود.(خبرگزاري تسنيم 15 آذر 94)

نماينده مردم در مجلس- دی ماه 94

نماينده مردم دير،كنگان،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي نيز در بهمن ماه سال قبل در گفتگو با خبرنگاران افتتاح بيمارستان دير را عيدي خود به مردم شهرستان دير تا پایان سال 94 عنوان كرده بود.

پيمانكار بيمارستان- بهمن 94

مدیرعامل مؤسسه الهادی به عنوان پيمانكار اين طرح نیز با بیان اینکه چند تیم به صورت شبانه‌روزی در حال کار در بیمارستان دیر هستند، گفت: این پروژه تا بیستم اسفندماه سال جاری ساختمان آن به پایان خواهد رسید و شاهد افتتاح آن خواهیم بود. وي تصريح كرده بود: در حال حاضر ساختمان بیمارستان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ظرف مدت یک ماه آینده ۱۰ درصد باقی مانده نیز به پایان خواهد رسید.

البته این موضوع عملی نشد، ضمن اینکه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفته بود: ما به عنوان بهره بردار بیمارستان دیر، تجهیزات و نیروی انسانی آن را تامین کرده و هرگاه تحویل مان شود، آماده انجام اقدامات هستیم.

اين فقط نمونه هاي از مصاحبه سال قبل مسئولان درباره بیمارستان دیر بوده كه البته با جستجو در اينترنت از اين دست وعده ها بسيار يافت مي شوند، روندی که ناامیدی اهالی دیر از وعده های مسئولان را در پی داشته است.

بجاست مسئولان استان در کنار پیگیری پروژه های بیمارستانی دیگر در استان، پیگیر پروژه بیمارستان دیر هم باشند که از شروع کلنگ زنی اولیه اش 28 سال می گذرد و اکنون تنها شهرستان بدون بیمارستان استان می باشد.

 

کلمات کلیدی خبر : بیمارستان دیر وعده ها
-->