پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21667000 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20031346
کد خبر : 86508 تاریخ ثبت : 1394/12/1 14:39 نظرات تایید شده : 0

روحانی: نیازی به نصیحت هیچ غیرایرانی نداریم

خلیج فارس: رئیس جمهور گفت: در انتخابات 7 اسفند کسانی را انتخاب کنید که دغدغه آنها رونق اقتصادی است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (شنبه) در گردهمایی «کارگران و آینده اقتصاد ایران» در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید معتمدی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در روز 7 اسفند، اظهار کرد: از همه ملت ایران، کارگران عزیز، بانوان عزیز، مردان غیور، جوانان عزیز و روستائیان و شهریان می‌خواهم تا هفتم اسفند همراه هم پای صندوق آراء حاضر شویم تا کسانی را انتخاب کنیم که دغدغه آنها رونق اقتصادی و اشتغال جوانان است.

گزیده سخنان روحانی را در ادامه می‌خوانید:

 • کسانی را انتخاب کنیم که در فکر صادرات و رشد صادرات غیرنفتی و به فکر رشد اقتصادی این کشور هستند و قدرت مبارزه با رکود را دارند. کسانی را انتخاب کنیم که به تعبیر رهبر معظم انقلاب دلبسته انقلاب‌اند، دلباخته ملت‌اند و از توطئه‌های دشمن آگاه هستند. ملت ما نخواهد گذاشت کلام مقام معظم رهبری روی زمین بماند و در کنار رهبری، دولت و مسئولین در سال همدلی، همزبانی، همفکری و همکاری و ان‌شاءالله در سال هم‌رأیی همه با هم کنار صندوق آراء می‌رویم.
 • ما نمایندگانی را برای مجلس خبرگان رهبری انتخاب می‌کنیم که بتوانند در شرایط روز مبادا بهترین فرد را برای رهبری کشور و نظام برگزینند. رهبری که آن همه مسئولیت سنگین برای ملت ایران و ملت اسلامی بر دوش دارد.
 • ما مردم ایران باید قدر این کشور، قدر نعمت‌های مادی، معنوی، امنیت کشور، وحدت، همدلی و انسجام را بدانیم. در این شرایط و فرصتی که به وجود آمده اگر همه تلاشمان را با امید به آینده به کار گیریم کشور را در مسیر تعالی و پیشرفت قرار خواهیم داد. هر آنچه تا به امروز به دست آمده با مشارکت، حمایت و حضور شما مردم بوده است. اگر مذاکره کنندگان شما به عنوان نمایندگان ملت ایران توانستند مقابل قدرت‌های بزرگ اهداف ملی را به تحقق برسانند به پشتوانه شما ملت غیور و حمایت رهبر معظم انقلاب بوده است.
 • مقام معظم رهبری فرمودند که شما ملت صاحب این کشور هستید. دولت، نظام و جمهوری اسلامی از آن شماست و مجالس و دولت‌ها با رأی شما تشکیل شده و رهبری با رأی شما پرچم کشور را بر دوش گرفته است. ما نیازی به نصیحت هیچ غیرایرانی نداریم چون مردم ما آگاه و بیدارند و مصالح خود را به خوبی تشخیص می‌دهند و در میان کاندیداهایی که تأیید شده‌اند بهترین‌ها و اصلح را برمی‌گزینند.
 • مردم یا مستقیم کاندیداها را می‌شناسند یا با شناخت توسط شخصیت‌ها، احزاب و تشکل‌هایی که نسبت به آنها اعتماد دارند پای صندوق‌ها می‌روند. از همه تقاضا می‌کنم 7 اسفند روز نشاط باشد به خصوص در تهران که باید 46 نام روی برگه رأی نوشته شود.
 • این اولین بار است که انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در یک روز برگزار می‌شود. پس زمان بیشتری می‌برد. به همین دلیل از شما می‌خواهم حوصله را از دست ندهید و با آرامش پای صندوق آرایتان را بنویسید. امیدوارم وزارت کشور و شورای نگهبان نیز زمان لازم را تا هر ساعتی که به طور بیانجامد برای رأی مردم در نظر بگیرد.
 • بدانید همه چشم‌ها به ایران دوخته شده و همه قدرت‌ها به انتخابات 7 اسفند نگاه می‌کنند. صف‌های طولانی‌تر و مشارکت گسترده‌تر پای صندوق رأی به حول و قوه الهی راه را برای جذب سرمایه، فعالیت و اشتغال فراهم خواهد کرد. امید ما به شما مردم، وحدت، انسجام ملی و اتحاد ملی است و ان‌شاءالله قرارمان جمعه پای صندوق آراء برای ساخت ایرانی آباد خواهد بود.
 • از آغاز این دولت قرار ما بر این بود که دولت همه توان و تلاش خود را به کار گیرد تا تحریم‌های ظالمانه را از سر مردم بردارد، حقوق مسلم این ملت در صحنه جهانی به رسمیت شناخته شود، ایران‌هراسی تبدیل به ایران ستایی شود و چهره واقعی مردم ایران برای جهانیان روشن گردد. قرار ما این بود که دولت تلاش کند تا دروازه صادرات کالای ایرانی به روی جهانیان باز شود و امکانات مورد نیاز و مواد اولیه بدون پیچ و خم‌های نابجای تحریم وارد کشور شود تا جنس ارزان‌تر و قابل رقابت با تولیدات جهانی در این کشور تولید شود.
 • قرار بر این بود تا دولت تلاش کند زمینه اشتغال برای جوانان مهیا و امنیت شغلی برای کارگران تأمین شود. اینها وعده دولت به شما بود، دولتی که با رأی، اراده و حضور شما در پای صندوق آراء در سال 92 مشروعیت یافت و کار خود را آغاز کرد و وعده‌اش این بود که مشکلات بزرگ از پیش پای مردم برداشته شود.
 • ما می خواستیم کالای ایرانی بدون مشکلات موجود تحریم به بازار جهانی صادر شود و کشتی‌هایی که ناچار بودند در اسکله‌های کشورهای همسایه پهلو بگیرند و با هزینه بیشتر کالاها وارد ایران شود. ما می خواستیم تا بیمه گران بین‌المللی کالاهای صادراتی ایران را بیمه کنند تاخطر ریسک برای صادر کنندگان از بین برود. بازار بانک‌ها به روی کشور ما بازشود تا این که برای خرید مواد اولیه ضروری یا برای صادرات به جای بانک‌های معتبر از طریق واسطه‌ها و صراف‌ها هزینه‌ گزافی به ملت ایران تحمیل نشود.
 • همه باید واقعیت شرایط امروز را به خوبی لمس کنند. تهدیدها به فرصت تبدیل شده است و آنهایی که به ناروا از نام ایران می‌ترسیدند و برای فاصله گرفتن از ایران و ایرانی مسابقه گذاشته بودند، امروز برای نزدیک‌تر شدن به ما مسابقه گذاشتند و برای ورود به ایران و حضور سرمایه‌شان در ایران و استفاده از متخصصین ایرانی و فعالیت و مشارکت با ایرانیان در زمینه تولید مسابقه گذاشتند.
 • ما دیدیم که نفت بشکه‌ا‌ی 147 دلار مشکل اشتغال و رفاه مردم را حل نکرد و اشتغالی برای مردم به وجود نیاورد. امروز دولت کشور را با نفت 25 دلاری اداره می‌کند، اما در همین شرایط همه ملت با وحدت و اتحاد در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. ما می‌توانیم بدون اتکا به نفت و با اتکا به خودمان، تولید و صادرات کالای غیرنفتی به حول و قوه الهی کشور را اداره کنیم.
 • ما در شرایط سخت اقتصادی و قیمت پایین نفت شرایط لازم را برای سلامت مردم در این کشور فراهم کردیم و نگذاشتیم خرج بیمارستان برای بیماران کمرشکن باشد. ما همه مردم نیازمند کشور را تحت پوش بیمه سلامت قرار دادیم و 11 میلیون نفر حاشیه نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.
 • در طول این سه سال و بودجه‌های این سه سال کاری کردیم که حقوق کارمندان و کارگران از مقدار تورم سالانه برای اولین بار بیشتر باشد. کاری کردیم که حقوق بازنشستگان کارگر ما حدود 65 درصد در طول این سه سال افزایش یابد.
کلمات کلیدی خبر : حسن روحانی انتخابات مجلس
-->