پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32458877 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51751862
کد خبر : 86450 تاریخ ثبت : 1394/12/1 10:01 نظرات تایید شده : 0

معاون فرماندار دیر: صیانت از آرا سرلوحه کار مجریان انتخابات است

خلیج فارس: معاون سیاسی اجتماعی فرماندارشهرستان دیّر گفت: صیانت از آرا و قانونمندی سرلوحه مجریان انتخاباتی است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فارس؛ سیدعلی پاک‌نژاد صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: رأی مردم حق‌الناس است و باید از آن محافظت و پاسداری کنیم که صیانت از آرا و قانونمندی سرلوحه مجریان انتخاباتی است.

وی افزود: تاکنون مقدمات برگزاری انتخابات انجام‌شده و کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات مشغول فعالیت هستند که به همین منظور 40 شعبه اخذ رأی در شهرستان دیّر پیش‌بینی‌شده و هر شعبه دو صندوق دارد.

پاک‌نژاد اضافه کرد: حضور حداکثری و قاطع مردم را در برنامه داریم که باید ضمن اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مردم را برای حضور و ایجاد شور انتخاباتی تشویق و ترغیب کنیم.

وی رعایت موازین اخلاقی را یادآور شد و گفت: شهرستان دیّر 54 هزار  نفر جمعیت دارد که بیش  از 35 هزار نفر می‌توانند رأی بدهند که1600نفر از آن‌ها رأی اولی هستند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دیّر با اشاره به نقش رسانه‌ها تصریح کرد: تاکنون خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها همکاری بسیار خوبی در زمینهٔ انتخابات داشته‌اند اما نیاز است اخبار منتشره مستند باشد و از تنش دوری کنند و با تحلیل صحیح همراه با اصول اخلاقی شورونشاط انتخاباتی را افزایش دهند.

وی بابیان اینکه دولت جایگاه مهمی برای خبرنگاران قائل است، خاطرنشان کرد: روزبه‌روز بر فعالیت خود بیفزایید و قانون را در دستور کار قرار دهید و با صبر و حوصله تلاش کنید امنیت نظام جمهوری اسلامی  بیش از گذشته تقویت شود و از فضای مجازی بهره مناسب  ببرید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: رسانه‌ها همواره در صف اوّل و مقدم هستند که می‌بایست با رعایت دو مقوله اخلاق و قانون نقش فعالانه‌ای در جامعه داشته باشند.

غلامرضا ناطقی‌پور بابیان اینکه خبرنگاران در نظام اجتماعی و سیاسی نقش برجسته‌ای دارند، افزود: همواره حرمت‌ها را حفظ و از ترور شخص و شخصیت خودداری کنیم و پایبند به اخلاق باشیم.

وی با اشاره به اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مدافع خبرنگاران است، افزود: خبرنگاران افرادی کنجکاو هستند اما باید از ارسال خبر کذب و حمایت از فرد خاصی در انتخابات خودداری شود و بر اساس اخلاق  متفاوت‌تر از دیگران باشیم.

ناطقی پور اضافه کرد: مردم را به حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی تشویق کنیم و با تحلیل‌های واقعی و مستند به فضای سالم انتخاباتی کمک کنیم.